Faunovo velmi pozdní odpoledne

13. ledna 2011 v 19:30 | Turmë |  Why so serious?
(Pro pořádek ten faun jsem já a to odpoledne je dnešní vydání mého oblíbeného týdeníku "Čtvrteční odpoledne, kdy mám volno od zájmových kroužků a bráchu ve skautu")
Nikdy (to trochu přeháním - někdy jo) by mě nenapadlo, že budu psát článek o "obyčejném" odpoledni. Jednou k tomu určitě dojde. Ale dnes ne. Dnes napíšu soukromou ódu na tento jedinečný den, svítící mi jako maják naděje a pohody v jinak temném stereotypu pracovního týdne.
Všechno to začíná se školním zvoněním. Ten jindy opravný zvuk se při ohlašování konce poslední hodiny mění v symfonii (nebo v mém případě spíš v nějakou pořádnou rockovou vypalovačku).
Dnešní upršený den poskytuje (do dalšího upršeného dne) neopakovatelný pohled na naši školní šatnu plnou od podlahy až po vrchy skříněk usychajících deštníků.

Když pak přijdu domů, vyvstává otázka: Co budu dělat? - No situace, že bych dokázala (nebo mohla) jen tak nečinně sedět v koutě, nepřichází v úvahu. Mám toho dost na "práci".
Píšu (je jedno co, prostě píšu). Mám rozdívaný dvojdíl Doctora Who. Piju instantní kafe. Snažím se najít BBC Sherlocka on-line a s českými titulkami (větší seriálový blázni než jsem já - prosím, poraďte). Přemýšlím, co bude dělat, až budu 29letá nezaměstnaná filmová recenzentka (aneb píšu životopis a motivační dopis do ČSP = Člověk a Svět Práce - to je takový ujetý předmět na našem ústavu). Drnkám si prstem o rty (docela sranda, taky to někdy zkuste). Nevím, co budu dělat, až budu 29letá nezaměstnaná filmová recenzentka. Ve sprše si dělám "šamponové číro" (páni, vlasy mi docela porostly - vypadám jako jeden z těch pekáčů, co mají místo vlasů kotouč od cirkulárky). Zpívám si "Always look on the bright side of life". Broukám si "Always look on the bright side of life". Přemýšlím, jestli radši nebýt 29letá nezaměstnaná speciální pedagoška (ne… - já bych ty děcka zabila). Dlouze si pískám *HVÍÍÍÍÍÍÍZD*… Kašlu na to a jdu psát na blog.
Jak vidíte, jsem i přes to, že mám své volné odpoledne, velmi zaneprázdněný člověk.

Peace "V" duši - Vaše FaunovskyPozdněOdpolední Turmë

...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama