And then, baby... Everything went black?

8. ledna 2011 v 15:50 | Turmë |  Téma týdne
Depresivní, stejně jako moje nálada, způsobená dnešním počasím (slezl všechen sníh v okolí). Víte, co mi v poslední době přijde? Téma týdne se začíná jaksi opakovat. Minulý týden téma Yaoi (potažmo články na ně), je v podstatě mix předešlých "Anime" a "Homosexualita". A stejně tak i v tento-týdenním "Posmrtném životě", bych mohla napsat jen směs frází z "Smrti" a "Víry". Tohle je velká nevýhoda toho, když píšete na každé Téma týdne - neuplyne ani rok a vy už nevíte, co psát, abyste si uchovali alespoň nějakou originalitu nebo úroveň. Ale dost bylo mého osobního, malicherného trápení. Mám psát o životě po životě.

Představy o tom, co s námi bude, až umřeme, se liší podle doby, místa, náboženství, životních filozofií a jsou tak individuální, až to nemá cenu ani všechno vypisovat.
Ale nejčastější jsou tyto 3 teorie: jiná forma bytí, reinkarnace a konec existence. Já jsem katolička, takže se kloním k první možnosti - odchodu na nějaké (snad lepší) místo. Ne, že bych proto odsuzovala názory jiných. Ale jen si nedokážu představit, že bych někdy v budoucnu mohla žít třeba jako králík nebo jepice a myšlenka, že prostě umřeme a "skončíme" je na mě až moc beznadějná.
Když tedy věřím, že po smrti odejdu někam, mohla bych se zamyslet nad tím "Kam?". Řekla bych, že tak zlá, abych šla do pekla, (většinu času) nejsem, ale dost dobrá pro nebe si taky nepřipadám. Takže asi nějaký ten očistec nebo podsvětí. Vím, že je docela divná tužba, ale já bych opravdu chtěla vědět, jak to tam vypadá. To je jako nějaký paralelní svět stejný jako náš, nebo to tam vypadá jako ve vězeňské cele, nebo má 7 teras a na jejich vrcholu je Zemský ráj jako v Božské komedii… Nevím.
Kdybych si mohla vybrat, jak by mělo vypadat místo, ve kterém bych strávila věčnost, měla bych jasnou představu - styl filmů Tima Burtona. Jako třeba v Mrtvé nevěstě. Jazzový bar plný dobromyslných mrtvol, s ponurou, ale přesto zábavnou atmosférou a jednookým kostlivce s hlasem Dannyho Elfmana:). Abych citovala jeden komentář pod YouTube-videem "Remains Of The Day
" ze zmiňovaného filmu: "If this is what death is like, i CAN'T WAIT!!!".
Jak je to u vás - odejdete, vrátíte se, nebo prostě skončíte?

posmrtný život

...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolikátý si ty?

...

Komentáře

1 Wicky Envy Leviathan Wicky Envy Leviathan | Web | 8. ledna 2011 v 15:58 | Reagovat

XDDD Yooo šupovo napisane~

2 WiGi WiGi | Web | 8. ledna 2011 v 16:45 | Reagovat

fakt zajímavý článek :) já jsem viděla hodně takových článku, ale jen ten tvůj mě zaujal tak, abych si ho přečetla až do konce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama