Ve městě plném zimomřivců aneb něco málo o Věčném lovišti prvních vloček

21. listopadu 2010 v 12:35 | Turmë |  Téma týdne
Když tak kouknu na dnešní počasí z mého střešního okna, těžko uvěřit, že za těmi 6°C, hřejivým sluncem a modrým nebem bez mráčku se skrývá datum 21. 11. 2010. A pouze 33 dní nás dělí to Štědrého dne.
Vážně, musela jsem si čichnout, abych se nepohádala s kalendářem. Hned vysvětlím - jednou jsme s holkama (zase) neměli, co dělat, a tak jsme začaly přemýšlet (nebezpečné a hodně). Výsledkem našeho fušování do filozofie byla teorie, podle které můžete určit roční období podle vůně.

Podzim "voní" po už mírně zahnívajícím listí, zima je čistá jako mentolka bez příchuti, v jaru je zase cítit čerstvě posekaná tráva a v létě vás do nosu praští vůně z grilovaček a zahradních oslav.
Zpět k dnešku. Vůni má sice předepsanou, ale jinak dost klane tělem. Aby bylo na konci listopadu takhle hezky - no to nemyslíte vážně! Ještě nebyla jediná pořádná plískanice, vichřice a o sněhové vánici si může nechat jen zdát. Nanejvýš nějaký upršený deštíček a pak zase hezky. Ach jo!
Bohužel to nemůžu zase tak moc svalovat na počasí. Ale můžu to (takovým podivným způsobem) vyčíst městu. Po mém rodném zapadákově totiž koluje pověst o jeho netradiční poloze - on je totiž prý tak trochu nad peklem. Ne že bych tomu věřila, ale musím uznat, že to má něco do sebe.
Náš divoký hvozd se totiž rok co rok stává Věčným lovištěm většiny sněhových vloček. Ty, které se vůbec odváží poprášit střechy a věže našeho města, jsou během jediného dne drastickým způsobem proměněny v nejnižší stupeň své existence - odborně zvanou jako "břečka".
A mě nezbývá nic jiného než závistně hledět na mé spolužáky, kteří z okolních vesnic jedou málem na lyžích a na kalhotách mají vrstvu sněhu až po kolena. Grrr!
Co se týče přístupu mých spoluobčanů, je podle mě dost ledabylý. Nevím, jestli si už tak zvykli nebo opravdu tak nesnáší odklízení sněhu, ale většina mých známých se chová k zimě odměřeně až trochu nenávistně.
Naproti tomu, mě osobně zima víc než vyhovuje. Vy byste ji taky měli jistě rádi, kdybyste se díky ní mohli po půl roce zase zhluboka nadechnout, aniž byste dostali záchvat alergického prskotu. Já totiž v podstatě od babího léta zadržuju dech, a tudíž je pro mě snížení průměrné teploty, vítaným faktorem.
A vločky, i když opomenu rozepsání se o tom, jako jsou krásné, fascinující a kdo ví co ještě, k zimě prostě patří. Bez nich by přece třeskuté mrazy (ač občas jsou taky krásné a fascinující) byly děsná nuda.
Když se teď (po pár hodinách během, kterých po kouskách lepím dohromady tenhle článek) podívám ze svého střešního okna, vidí nebe před bouří. Jestli sněhovou, zjistím, až se opět podívám a neuvidím nic, než střešní okno zasněžené odvážnými (sebevražednými) vločkami.

P.S.: Říká se, že nemusí pršet, jen když kape. Takže vlastně nemusí sněžit, jen když padají vločky.

první vločka

P.P.S.: Všimli jste si taky, že "První vločka" je (pokud vynechám Káju Gotta jako jméno) první dvoj-slovné Téma týdne?

...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kýta Kýta | Web | 21. listopadu 2010 v 12:43 | Reagovat

Hlásneš pro mě prosím tady:
http://offic-clubicek-tynky-a-kiki.blog.cz/1011/posledni-duel-mega-souteze#comment83889949
jsem tam jako Kýta
JE TO FINÁLE PROSÍÍM
RÁDA OPLATÍM

2 Ivs Ivs | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 12:50 | Reagovat

Pozívam ťa na môj graficcký blog kde nájdeš veľa grafiky (layouty, avatary, oddelovače ... ) Určite príď, teším sa na teba !
Ivs

3 *Dragonfly *Dragonfly | Web | 21. listopadu 2010 v 13:08 | Reagovat

My teda střešní okýnko nemáme, marně jsem bojovala za pokoj na hůře, ale i tak ze svého obyčejného okna vidím dost chmurné počasí na to, aby nejpozději ve středu začalo sněžit.
Alergické reakce na počasí nemám, ale mám je na zvířata, takže je to prašť jak uhoď, protože ty jsou všude taky od zimy do zimy a vlastně přímo obdivuju lidi, kteří zimu milují... já ji ráda mám, ale jen do silvestra, pak už je mi na obtíž...
pěkný článek, hezky se četl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama