4% a více

31. července 2010 v 14:10 | Turmë |  Téma týdne
Homosexualita - dříve silné veřejné tabu, dnes bůhvíco. V dnešní době je sice tato sexuální orientace většinovou společností víceméně tolerována (pokud nepočítáte vyložené homofoby). Ale přestože o ní všichni vědí a možná se přitom domnívaní, že tento pojem dobře znají, je toto slovo stále zabalené do plen klišé a předsudků.

Tak schválně, co si vybavíte, když se řekne "gay"? Metrosexuála s vysokým hlasem, jemnými rysy a přehledem o nejnovějších módních a kosmetických trendech?
A co slovo "lesba"? Možná ošklivá mužatka, co se z gauče dívá na fotbal a v ruce svírá plechovku piva.
Ale no tak - vždyť jak gayové, tak lesby můžou vypadat jako "normální lidé". Ale co je pro nás "normální člověk"?
Kdyby nějaký muž byl hodný syn, bez problému vystudoval vysokou, pak si našel práci, postavil si dům na předměstí, občas si vyjel s kámoši zarybařit na nedaleké jezero, kdyby do tohoto bodu udržoval společenský "standart", opravdu by stačila jen odlišná orientace na to, aby tento muž dostal nálepku "JINÝ"? Zdá se vám to logické.
Můj postoj k homosexualitě je tedy více kladný. Možná, že až budu rodič, budu to brát jako naši - "Ostatní ať si dělají, co chtějí. Ale moje dítě...". Řekla bych, že v mém věku (za 2 dny 15 let) už můžu říct, že jsem tuplem hetero, ale copak mě tohle opravňuje k tomu, abych se na gaye a lesby dívala z patra. To by přece byl rasizmus jako každý jiný - Co na tom, že jsi fajn člověk? Když jsi "JINÝ", musím tě nesnášet. - To je, uznejte, děsná blbost.

homosexualita

...
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Martinka Martinka | 1. srpna 2010 v 13:15 | Reagovat

já proti homosexuálům nic nemám.Dnes už se na to svět dívá jinka než dříve.Dříve to tito lidé v sobě museli dusit,nemohli o tom nikomu říct.Dnes už je to naštěstí pro ně jinak.
Každý na to má al odlišný názor.Někteří lidé to třeba nazývají ,,hnus''.To je spíš odporné od nich.Máš pravdu.Je to více méně omezování svobody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama