...a smrt je jako moře

19. června 2010 v 12:05 | Turmë |  Téma týdne
Smrt - jediné slovo o čtyřech písmenech a kolik dokáže zbudit smutku a strachu. V jisté slova smyslu je podobná Voldemortovi. Znám pár lidí, kteří by raději říkali "Ty víš co", než aby jen vyslovili tohle jednoslabičné slovo. Ale proč? Proč se tak bojí? Možná protože mají za to, že prostě umřou a konec. Tma a minuta ticha. Pak už vůbec nic…

Jasně - děsivá představa, ale je skutečně pravdivá? V myšlenkách se teď vrací o pár týdnu zpět, do doby, kdy jsem psala článek na téma "Víra". Podle mě je tohle jeden z hlavních důvodů, proč lidé potřebují víru. Lidi potřebují alespoň nějakou naději, že pak přijde možná o "něco lepšího". Že smrt ≠ konec.
Nedávno jsme se s několika spolužačkami bavily, jak bychom chtěly umřít (ano, když patnáctileté holky vyčerpají témata: kluci, habry, kluci, škola, kluci, občas se dostanou i do takových témat:)). Dospěly jsme k tomu, že když skočíte z mostu, zabijete se už v pádu, protože dostanete infarkt. Že pořezat žíly by si žádná z nás nezvládla (protože se máme moc rády - jo, v tomhle směru jsme docela sebestředné a egoistické mrchy:)). A že když už, tak nejlepší způsob sebevraždy je pomocí prášků a nejlepší smrt vůbec je usnout a už se neprobudit. Prosté, jednoduché, bezbolestné - klasika.
Já osobně se smrti nebojí. Mám jen zdravý respekt. Nemám, nebo jsem zatím nenašla důvod, proč se jí bát. Vždyť momentálně neumírám, vždyť já žiju. Můj život sice není ideální a občas je dokonce děsný (ale čí život takový není?), ale je to můj život - je to ten jediný život, co mám. A já ho miluju:).
Život se musí žít. Než si pro nás smrt přijde…

smrt čeká všude:)

...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 12. června 2012 v 21:17 | Reagovat

Veľmi pekne napísané! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama