Duben 2010

x - Aneb Všechno nej, Zázraky!

30. dubna 2010 v 23:59 | Turmë |  Z té technické stránky
Páni, nemůžu uvěřit, že je to už rok. Já nikdy neoplývala trpělivostí - ani deník jsem si nevydržela psát víc jak 3 měsíce, takže je to pro mě úspěch a zároveň jisté překonání sama sebe.
Založila jsem si blog jen tak "z nudy". Říkala jsem si, že občas napíšu o nějaké blbosti, co mě zajímá a tak. Říkala jsem si, že mám světu, co říct. A doufám, že pořád mám, co říct:).
Ale časem se z tohohle mého zaháněče nudy stalo něco víc. Musím uznat, že jsem to nejvíc pocítila za posledních pár měsíců. Ve škole i jinde v mém životě je jen šeď a pusto - žádné vzrůšo. Prostě totální stereotyp. Dny mi splývají dohromady a společně tvoří jen hroudy nesnesitelné omrzelosti.
Pondělí - úterý - středa - čtvrtek - pátek - pak děsně rychle ubíhající víkend - a zase pondělí…
Pořád to samé a znovu a dokola.

Osobnost měsíce: Duben

30. dubna 2010 v 10:20 | Turmë |  Osobnost měsíce

Emmy Rossum


Jméno: Emmanuelle Grey "Emmy" Rossum

Datum narození: 12. září 1986

Místo narození: New York City, New York, USA

Povolání: herečka

Životopis:

Emmy Rossum započala svou hereckou kariéru ve věku sedmi let, když byla vybrána do Metropolitan Opera v Lincoln Center jako členka dětského souboru. Studovala klasické hlasové techniky a divadelní vědu. Hrála ve více než dvaceti operách, které nastudovala v pěti jazycích. Rossumová debutovala v televizi v roce 1999 v každodenním seriálu As the World Turns. Z jejích dalších televizních titulů jmenujme Law and Order a The Practice, televizní filmy Genius, Grace a Glorie a Příběh Audrey Hepburnové, za nějž získala velmi příznivé hodnocení kritiky.
Rossumová debutovala u filmu ve třinácti letech, když hrála apalačského sirotka ve snímku Songcatcher. Tento film získal Zvláštní cenu poroty v kategorii Vynikající výkon na MFF Sundance 2000 a její výkon jí vynesl nominaci na cenu Independent Spirit Award v kategorii Nejlepší debut. Režisér Clint Eastwood ji v roce 2003 obsadil do role ve filmu Tajemná řeka. Následujícího roku se objevila po boku Jake Gyllenhaala v kasovním trháku Rolanda Emmericha Den poté.
Nejvíce je však známá díky roli Christine v dramatu/muzikálu režiséra Joela Schumachera Fantom opery, který je adaptací stejnojmenného divadelního fenoménu. Autor muzikálu Sir Andrew Lloyd Webber si Rossumovou vybral do role operní zpěvačky, která se stává prokletím divadelního Fantoma, jakkoli v době natáčení jí bylo teprve 16 let. Její výkon jí vynesl nominaci na Zlatý Globus v kategorii Nejlepší herečka v muzikálu anebo komedii za rok 2004, dále také cenu National Board of Review v kategorii Nejlepší debut a také Broadcast Film Critics' Association Award v kategorii Nejlepší mladá herečka pro rok 2004. V roce 2006 nahrává album pro Geffen Records a také si zahrála roli Jennifer ve snímku Poseidon (režie Wolfgang Petersen)
Emmy v roce 2007 natočila a nazpívala své první velké album s názvem Inside Out, plné krásných písniček. Song Slow Me Down se dlouho držel mezi deseti nejoblíbenějšími.
V roce 2009 natočila snímek Dragonball, kde hraje neohroženou bojovnici Bulmu. Film je adaptací japonského stejnojmenného komiksu, a aby si Emmy tuto roli mohla zahrát, musela přečíst všechny příběhy hrdinů Dragonballu. Jejím druhým filmem pro rok 2009 je Dare, který nedávno dokončila a který už měl v Americe svou premiéru.

Zajímavosti:

Výška: 173 cm

Filmografie:

    * Dragonball (2009) - Bulma
    * Poseidon (2006) - Jennifer Ramsey
    * Fantom opery (2004) - Christine
    * Den poté (2004) - Laura Chapman
    * Tajemná řeka (2003) - Katie Markum
    * Nola (2003) - Nola
    * Vášnivost (2002) - Vicky Amonteová
    * V pohodě / Teď už dobrý (2001) - Nicky Trentová / Jenny Thomasová
    * Songcatcher (2000) - Deladis Slocumb
    * Snoops (1999) - Caroline Beels

POZOR: 5. 5. 2010 na Film+ v 18:05 - Fantom Opery

emmy
emmy1

Narozeninový problém

30. dubna 2010 v 7:55 | Turmë |  (Ne)Obyčejné věci
Hledala jsem něco u tety Wiki na narazila jsem na Narozeninový pradox.
"Hej, vždyť to znám! To jsme dělali v matice (nebo chemii - už nevím)."

Jednoduše jde o tohle:

V teorii pravděpodobnosti je narozeninovým problémem (či narozeninovým paradoxem) myšlena pravděpodobnost, že ve skupině náhodně vybraných 23 (či více) lidí, je více než 50% šance, že nějací dva lidé budou mít narozeniny ve stejný den. Pro 57 a více lidí je ona šance více než 99%, postupně rostoucí až ke 100 % pro 366 lidí (za předpokladu že pracujeme s rokem o 365 dnech)

Složitě jde o tohle:

Narozeninový problém se ptá, zdali "nějaký" z 23 lidí má shodné datum narození jako "nějaký" jiný, nikoliv nějaký konkrétní. Pokud v seznamu 23 lidí porovnáváme narozeniny první osoby s ostatními, máme 22 šancí na úspěch. Když však porovnáváme každého s každým, je těchto šancí 253. To proto, že ve skupině 23 lidé je 23*22/2 = 253 dvojic, což je více než polovina počtu dnů v roce.

U nás ve třídě je 31 lidí.
A pokud vím, tak 2 mají narozky v stejný den v listopadu a 3 ve stejný den v srpnu.
Takže na to asi něco bude:).

narozeniny

...

Happy birthday

30. dubna 2010 v 7:30 | Turmë |  Videa - Ostatní
Brouzdám netem a co nenajdu!
Takové milé videa - a navíc se mi dneska hodí:)...Alergik ten tvrdej chleba má...

27. dubna 2010 v 7:25 | Turmë |  Why so serious?
Ahoj, lidičky, musím říct, že vůbec nevím, jak to tady tento týden bude. Asi nějak extra psát nebudu.
Důvod? Moje "úžasná" alergie...
Teď musím ležet v posteli, pít hořký čaj atd., protože kvůli "knedlíku" v krku nemůžu pořádně mluvit a kudy chodím, tudy trousím použité kapesníky.
Ach jo
...

alergie

...

Avril Lavigne - Alice

25. dubna 2010 v 12:40 | Turmë |  Music
V posledním měsíci tahle titulní píseň k Alence v říši divů okupovala 1. místa snad v každé hitparádě. I když tahle "krasojízda" pomalu končí, nic nebrání v tom, abychom si ji připomněli i tady.
Chci uvěřit…

24. dubna 2010 v 20:45 | Turmë |  Téma týdne
Ty jo, to je zas téma…
Doufám, že nevyvolám nějakou náboženskou hádku. Snad ne…
Já osobně jsem katolička - možná jste to netušili, ale fakt že jo:). A nestydím se za to. Vůbec nedokážu pochopit, že někteří lidé se za své vyznání "musejí stydět". Jak jsem psala už minule (na téma Terorismus
), stačí, aby se někdo dostatečně zatvrdil ve "své pravdě" a měl taky autoritu a poté to může dopadnout různě…

Deep Purple - Smoke On The Water

24. dubna 2010 v 16:35 | Turmë |  Music
Včera ve výtvarce na ZUŠce jsme si to s kámoškama zpívali na WC:). A dneska si to v hlavě "pěju" už od rána...
Taky je to jedna ze dvou písní, které "zahraju" na kytaru - tohle a "Šíp letí savanou":)....

Všechno zpátky

23. dubna 2010 v 18:00 | Turmë |  Videa - Ostatní
Taková strašně poetická reklama:)...
Objevila jsem ji na Stream.cz. Jak jinak než v Reklamožroutech.