Peníze

11. března 2010 v 12:50 | Turmë |  Téma týdne
Peníze - věci, které většinou slouží jako předmět směny. Jako motivace k práci. Jako prostředek ke splnění snů. Jsou pro nás vstupenkou k našemu pohodlnému, ničím nerušenému životu. Jsou pro nás faktorem při posuzování jiných (peníze nemá jen tak někdo, život má i kdejaký blbec:)). Bez nich se prostě nedá žít (teda dá, ale s nimi je to daleko jednoduší:)).

Peníze zkrátka hýbou světem, o tom není pochyb. Kdo má peníze, má moc. A ať si říká, kdo chce, co chce, za peníze si můžete koupit "všechno" (takhle to někteří lidi fakt berou).
"Zdraví" (když jsou peníze, jsou i nejlepší doktoři, nejlepší a nejúčinnější léčby a metody), "přátelé" (zkuste někomu koupit třeba plachetnici - uvidíte, že bude hned přátelštější), "lásku" (viděli jste někdy film Pretty Woman?).
Peníze jsou jako droga - pořád chcete víc a víc a nikdy nemáte dost. Ale u každé závislosti přijde po euforii hořké probuzení. Protože to "všechno", co jste měli nebo máte, je stejně pomíjivé jako sami peníze.
Přijdete o peníze, přijdete o "všechno". A nezbude vám nic. Možná jen cenná zkušenost. A to je možná jedna z mála věcí, které si za peníze rozhodně nekoupíte…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama