Prosinec 2009

David Guetta Feat. Kelly Rowland - When Love Takes Over

31. prosince 2009 v 23:45 | Turmë |  Music
Nej píseň na MTV za 2009


Lucka Vondráčková - Láska umí víc

31. prosince 2009 v 21:45 | Turmë |  Music
Tahle písnička zní trochu jako koleda. Takže se sem teď docela hodí:).
Silvestrovský přípitek

31. prosince 2009 v 18:15 | Turmë |  Special - Vánoce a Nový rok
Tady je pár tipů na novoroční nealko koktejly.

Baby Cocktail


Ingredience:
smetana 5 cl
ananasový džus 5 cl

Postup:
Do šejkru vložíme led, smetanu a džus a dobře protřepeme. Přes sítko přelijeme do vychlazené koktejlky.

Dream Of Mattoni


Ingredience:
červenorybízový džus 4 cl
jablečný džus 6 cl
grenadina 1 cl
Mattoni 15 cl

Postup:
Všechny ingredience vložíme do sklenice s ledem a zamícháme. Ozdobíme plátkem citronu.

Fruit Cup


Ingredience:
ananasový džus 4 cl
grapefruitový džus 4 cl
jablečný džus 4 cl
pomerančový džus 4 cl

Postup:
Šejkr naplníme do poloviny kostkami ledu, přidáme ovocné džusy a pořádně protřepeme.
Nalijeme do vysoké sklenky a ozdobíme plátky ovoce. Podáváme s barevným brčkem.

Alexander Baby


Ingredience:
grenadina 2 cl
citronová šťáva 2 cl
Cola 3 cl

Postup:
Grenadinu a citronovou šťávu protřepeme s ledem v šejkru. Slijeme do koktejlky a dolijeme vychlazenou colou.

Popelka


Ingredience:
citronová šťáva 3 cl
ananasový džus 3 cl
pomerančový džus 3 cl
grenadina 1 střik
soda na dolití

Postup:
V šejkru společně s ledem protřepeme ovocné šťávy. Přes sítko přelijeme do tumbleru, doplníme sodou a zastříkneme grenadinou. Nápoj ozdobíme plátkem ananasu.

Zimní koktejl


Ingredience:
smetana 4 cl
javorový sirup 1 lžička
soda na dolití
banán 1 ks
kiwi 1 ks

Postup:
Oloupaný banán a kiwi nakrájíme a s ledem dáme do mixéru. Přidáme smetanu a sirup a dobře promixujeme. Nápoj nalijeme do sklenic a doplníme sodovkou. Ozdobíme plátkem kiwi a koktejlovou třešničkou.


Ohňostroje z roku 2009

31. prosince 2009 v 16:30 | Turmë |  Special - Vánoce a Nový rok
Londýn


Paříž


Sydney


Taiwan


Čína


...a nakonec - Letem-Světem:)


Osobnost měsíce - Prosinec

29. prosince 2009 v 12:25 | Turmë |  Osobnost měsíce

Emily Osment

Jméno: Emily Jordan Osment

Datum narození: 10. 03. 1992

Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka

Životopis:

Dcera Eugene Osment (herec) a Theresy Osment. Jejího staršího bratra Haley Joel Osmenta můžete znát z filmu např. Vysloužilí lvi nebo Šestý smysl.

Její debutový film se jmenoval THE SECRET LIFE OF GIRLS. Ve stejný rok získala ještě roli v TV filmu SARAH, PROSTÁ A VYSOKÁ. Měla také pár menších televizních rolí v seriálech PŘÁTELÉ, DOTEK ANDĚLA atd.

Emily nakonec získala roli Gerti Giggles ve SPY KIDS 2: OSTROV ZTRACENÝCH SNŮ, kde na zkoušce tak ohromila spisovatele Roberta Rodrigueze, že její roli zvětšil a to ani nevěděl, že je to sestra Haleya Joela Osmenta. Hrála i v pokračování SPY KIDS 3-D: KONEC HRY. Také hrála v Hodině duchů, kde hrála Cassie.

V Americe jí ovšem opravdovou slávu přinesla až role Lilly Truscott v seriálu a nyní už i filmu HANNAH MONTANA, kde hraje nejlepší kamarádku Miley Stewart.

Mimo hraní také zpívá. Nazpívala duet s Michelem Mussem (Oliver z Hannah Montany) písnička se jmenuje If I Didn't Have You (Kdybych tě neměl). Nebo také můžete znát její písničku I Don't Think About It.

Zajímavosti:

Mezi její zájmy patří fotbal, golf a pletení.

Výška: 159 cm

Emily Osment je považována za jednu z nejtalovantnějších mladých hereček v Hollywoodu.

Video:

Emily Osment & Mitchel Musso - If I Didn't Have You
Bartova koleda

27. prosince 2009 v 21:00 | Turmë |  Special - Simpsonovi
Scénka z úplně prvního dílu. Omluvte špatný zvuk - 20 let je hold znát:).
Vánoce ve světě

26. prosince 2009 v 11:25 | Turmë
Vánoce se slaví na mnoha místech po celém světě a to i tam, kde křesťanství nemá silnou tradici či stoupence; slaví se zvláště v Evropě, Americe, Austrálii, Africe a částečně i Asii. Samotná oslava Vánoc se však značně liší s ohledem na historické tradice či víru obyvatel.

Západní Evropa a Severní Amerika

V západní Evropě a v Severní Americe jsou Vánoce slaveny v duchu náboženské tradice, spojené s obdarováváním bližních dárky, jež jsou rozbalovány 25. prosince ráno (v USA jsou dokonce Vánoce slaveny jen v tento den). Jako ústřední postava se v anglosaských zemích vyskytuje starší mužská postava jménem Santa Claus (ve Velké Británii, Austrálii a jinde též nazývaný Father Christmas, tj. Otec Vánoc), který vozí dárky na saních. V jiných zemích nosí dárky vánoční skřítci.

Pravoslavné Vánoce

Vánoce se v pravoslaví začínají slavit až 6. a 7. ledna na svátek Zjevení Páně čili Epifanie. V historii byly Vánoce spojeny s velkým množstvím tradic, které upadly z velké části do zapomnění po oficiálním zákazu Vánoc v Sovětském svazu v roce 1918. V současném Rusku jsou oslavy tak spojeny spíše s Novým rokem. Ústřední nepravoslavnou (pohádkovou) postavou je Děda Mráz.

Dánsko

Lidé v Dánsku si o Vánocích zdobí dům postavičkami skřítků, kterým se říká nisser . Můžou být různě velcí, mají špičatou čepičku a jsou oblečeni do dánských národních barev (červené a bílé). Jsou to právě tito skřítci, kteří večer 24. prosince nadělují dárky. Drobné dárečky a sladkosti se zavěšují na větve vánočního stromečku. Na Štědrý den lidé často chodí zapálit svíčku na hřbitov. V některých oblastech panuje také zvyk vítání "vánočního posla", který zaklepe na dveře a každému dá vtipný dáreček charakterizující obdarovanou osobu - poukazují na ctnost nebo vadu, např. tlouštíci dostávají špejli od jitrnice. Večer se rodina sejde u stolu, na kterém nesmí chybět husa, kachna, popřípadě vepřová pečeně s červeným zelím jako hlavní chod a dále pak opepřená treska s ředkvičkou, pivní chléb, teplá šunka, hnědé koláčky nebo horká rýže zalitá studeným mlékem. Speciální dezertem je rýžový nákyp se zapečenou mandlí, jejíž nálezce dostane zvláštní dárek. Po večeři rodina přesune ke stromečku, kolem kterého tančí dokola držíc se za ruce a zpívajíc koledy.

Švédsko

Prvním vánočním svátkem je ve Švédsku 13. prosince Den sv. Lucie. Tento svátek se podobá českému Mikuláši. Mladí lidé se v převlečení za anděly a na hlavě ozdobení korunou s hořícími svíčkami vydávají nadělovat dětem cukroví. Typickou vánoční ozdobou je slaměná postavička kozla, ať už je v nadživotní velikosti nebo k zavěšení na stromeček, která se později na Tři krále hází do ohně. Hlavním chodem sváteční večeře je sušená treska s bílou omáčkou, dalším tradičním pokrmem je Vörtbröt- kořeněný chléb s hřebíčky a zázvorem. Jako vánoční specialita se podávají i vařené fazole se slaminou a cibulí nebo malé klobásky, kterým se říká Julkorv. Po večeři přichází nadělovat dárky přihrblý dědeček Jultomten(Vánoční muž) za pomoci skřítků Julnissarů. Je zvykem na dárky místo jména obdarovaného napsat krátký verš charakterizující danou osobu, která se má podle toho o svůj dárek sama přihlásit.

Polsko

V Polsku začínají Vánoce večer 24. prosince v okamžiku, kdy se na nebi objeví první hvězda. Poláci neslaví svátek sv. Mikuláše, Mikuláš přichází a nosí dětem dárky teprve o Štědrém večeru. Oblíbenější než stromečky jsou zde odedávna jesličky, v jejichž pozadí se místo betlémské krajiny zobrazují polská města a historické stavby. Sváteční stůl nebo i podlaha se zdobí trochou slámy, která má připomínat, že se Ježíšek narodil ve chlévě. Zvykem je prostírat u štědrovečerní večeře jeden talíř s příborem navíc, pro případného hosta. Jedná se o aluzi na židovskou tradici vyhrazení místa u pesachového stolu proroku Eliáši. Samotná večeře se skládá z dvanácti chodů symbolizujících dvanáct měsíců v roce. Dříve se jako hlavní chod hlavně jedly ryby, ale v poslední době se čím dál více prosazuje krocan. Před tím se obvykle podává boršč nebo zelí s houbami. Tradiční polskou vánoční pochoutkou jsou makůvky - rohlíky máčené ve sladkém mléce a obalované v máku. Na Boží hod se pak peče dlouhá klobása smotaná do kruhů, jejíž délka dosahuje až metr.

Itálie

V Itálii jsou hlavním symbolem Vánoc jesličky místo stromečku. Rodiny mají jedny jesličky doma, na další v životní velikosti se chodí dívat do kostelů nebo na náměstí. Rodinné betlémy se obvykle dědí z generace na generaci. Dárky se dostávají večer 24. prosince nebo druhý den ráno a leží vedle jesliček nebo výjimečně pod stromečkem. Po snídani jde celá rodina do kostela. Potom následuje bohatý oběd často se táhnoucí i několik hodin. Na italské vánoční hostině nesmí chybět panettone, typická vánoční bábovka s hrozinkami a kandovanou citrusovou kůrou. Hlavním jídlem bývá jehněčí s rozmarýnovými bramborami a artyčoky. Oblíbený je také úhoř a kaštanové pyré se šlehačkou. V Itálii se slaví ještě 6. ledna svátek Epifanie. Čarodějnice Befena sestoupí komínem do domů, kde zanechá dětem dárky. Její velká loutka se pak na znamení konce svátků zapálí.

Řecko

V Řecku se v dřívějších dobách, především v přímořských oblastech, zdobily lodě. Vánoční stromeček tam začal pronikat teprve před několika desetiletími. Mezi vánoční tradice patří například žehnání domů svěcenou vodou proti zlým skřítkům nebo dětské průvody. Děti chodí 24. prosince koledovat s triangly a bubínky k jejich známým a sousedům. 25. prosince se zpravidla koná jedna z nejbohatších řeckých hostin v roce. Podává se krůta s kaštanovou nádivkou, mleté maso a piniové oříšky, někdy se peče sele, jehně nebo ryby. Dárky nosí Mikuláš až na přelomu roku. Podle pověsti zachraňoval potápějící se lodě, a tak mu z vousů crčí slaná voda.

Havaj

Na Havaji prý panuje zvyk pořídit si na Vánoce domů akvárium s ostencem běloskvrnným. Domorodé jméno této ryby je humu-humu-nuku-nuku-a-pua-a.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/

Šťastné a veselé

24. prosince 2009 v 17:00 | Turmë |  Special - Vánoce a Nový rok
Originální název článku, co? No nic lidičky, mám tu pro vás vánoční přání:

Přeju vám hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody. Přeju vám, abyste vánoční svátky prožili v klidu a míru, bez hádek a stresu. Dávejte si pozor, abyste se neudusili rybí kostí nebo nezapálili stroneček:). Užijte si Ježíška - ať vám přinese horu dárků a užijte si tento den. Další bude až za rok:).
A já padám na štědrovečerní večeři.

Veselé Vánoce přeje Turmë