Listopad 2009

Black Eyed Peas - I Gotta Feeling

30. listopadu 2009 v 20:50 | Turmë |  Music
Fuj, taky je u vás taká zima. Tady hrozně fučí větr - skoro vichřica. Tak jsem si řekla, že vás trochu ohřeju alespoň tímhle letním hitem:).

Osobnost měsíce - Listopad

30. listopadu 2009 v 19:55 | Turmë |  Osobnost měsíce

Stephenie Meyerová


Jméno: Stephenie Meyerová

Datum narození: 24. prosince 1973

Místo narození: Hartford, Connecticut, USA

Povolání: americká spisovatelka

Stephenie Meyerová je americká spisovatelka. Vyrůstala ve Phoenixu se svými pěti sourozenci. Je vdaná a má tři syny. Sama již psala jako matka ještě ne ani třech desetiletých kluků. K první knize Stmívání získala inspiraci ze snu. 6. května 2008 vydala román pro dospělé The Host.

Život

Stephenie Meyerová se narodila v Hartfordu (Connecticat) Stephenovi a Candy Morganovým. Vyrostla ve Phoenixu (Arizona) s pěti sourozenci: Sethem, Emily, Jacobem, Paulem a Heidi. Navštěvovala (Chaparral High School) střední školu ve Scottsdale (Arizona) a (Brigham Young University) v Provo (Utah). Získala (B. A.) bakaláře svobodných umění v roce 1995. Stephenie potkala svého manžela, přezdívaného "Pancho", když vyrůstala v Arizoně. Vzali se roku 1994 a mají spolu tři syny: Gabeho, Setha a Eliho.

Série Stmívání

Stephanie Meyerová se proslavila velmi úspěšnou sérií Stmívání (Twilight). Je to fantasy romance určená pro dospívající mládež. Příběh je o 17-ti leté dívce Isabelle Swanové, která se zamiluje do svého spolužáka upíra Edwarda Cullena. Dílo je psáno z pohledu hlavní hrdinky Belly Swanové. Série Stmívání byla přeložena do 37 různých jazyků a prodalo se více než 25 milionů výtisků po celém světě.
Stephenie řekla, že na myšlenku Stmívání přišla ve snu 2. června 2003. Sen byl o lidské dívce a upírovi, kteří se do sebe zamilovali, ale velice toužil po její krvi. Na základě tohoto snu Meyerová napsala záznam, který je teď v knize 13. kapitolou. Navzdory tomu, že měla se psaním velice málo zkušeností, proměnila svůj sen během tří měsíců v kompletní bestselerový román. Po napsání a vydání románu podepsala dohodu se společností (Little, Brown and Company) na 750 tisíc dolarů. Kniha vyšla v roce 2005.
Následoval úspěch knihy a Stephenie rozšířila sérii o další tři knihy: Nový měsíc, Zatmění a

Midnight Sun

Při dokončení Rozbřesku Meyerová naznačila, že by kniha měla být poslední část vyprávěná z pohledu Belly. Midnight Sun měl vyprávět události ze Stmívání, ale z pohledu Edwarda. Stephenie doufala, že Midnight Sun bude publikovat krátký čas po Rozbřesku, ale na veřejnost pronikly její dozatím napsané kapitoly a Meyerová odložila Midnight Sun na neurčito. Meyerová na své webové stránkce zveřejnila 12 kapitol, které měla dopsané.

Stmívání

Hlavní postavou románu je na začátku sedmnáctiletá Isabella Swanová, která se stěhuje do malého městečka ke svému otci. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím. Autorka zde kombinuje milostný příběh s fantastickými prvky a neuvěřitelnými zápletkami.

Nový měsíc

Edward od Belly odejde, jelikož si myslí, že pokud je s ním, jde ji o život. A tak ji opustí a celá jeho rodina se odstěhuje. Bela hodně trpí, ale zkamarádí se s Jacobem. Který se později stane vlkodlakem a bude se bát to říct Belle. V La Push je celá smečka vlkodlaku, ale tito vlkodlaci jsou tu proto, aby ochraňovali lidi před upíry. Jacob Belle napoví a jí dojde, že je vlkodlak. Smečku v La Push vede Sam, který je tzv. Alfa. Mezitím Bellu bude chtít připravit o život Laurent, avšak Samova smečka ho zabije. Bella slyší Edwardův hlas, pokud ji hrozí nebezpečí, např. když se uhodí do hlavy, pádem z motorky. Proto seskočí z útesu, Jacob ji zachrání, ale Alice má vizi, že je Bella mrtvá, proto jede do Forks přesvedčit jestli je to pravda. Edward mezitím jede do Itálie - Volterry, poprosit o smrt nejmocnější upíří rodinu na světě - Volturi. Ti však Edwarda nezabijí a proto se Edward rozhodne v pravé poledne předstoupit před hodiny na náměstí polonahý, jelikož jeho kůže je na světle zářivá, chce upoutat pozornost, aby ho Volturiové zabili. Alice řekne Belle, co viděla a obě letí do Itálie. Bella Edwarda zachrání a Volturiové jim neublíží. Nikdo kromě Laurenta nebyl zabit, jen Jacobovi bylo ublíženo, protože se do Belly zakoukal.

Zatmění

Zatmění (Eclipse) je třetí pokračování o Isabelle Swanové a Edwardu Cullenovi. Příběh začíná zjištěním, že Seattle sužuje řetězec neobjasněných vražd, které jsou podle Edwarda způsobeny novorozenými upíry, kteří neovládají svou žízeň. Edward s Bellou posílají přihlášky na vysoké školy. Bella Edwardovi oznamuje, že chce opět vidět svého nejlepšího přítele (vlkodlaka) Jacoba. Edward si však myslí, že je to pro Bellu nebezpečné. Mezitím má Alice Cullenová vidinu, že je Victorie zpět ve městě a jde po Belle. Edward se o Bellu bojí, a proto uzavírá dohodu s Jacobem. Bella tak tráví čas, který není s Edwardem v rezervaci u vlkodlaků. Bella připomíná svou žádost o přeměnu v upíra. Edward to zpočátku odmítá, vysvětluje Belle, že by ji mohl velice snadno zabít. Nakonec souhlasí pod podmínkou, že se za něho Bella provdá. Navzdory odporu ke sňatku si Bella uvědomuje, že strávená věčnost s Edwardem je důležitější než cokoli jiného. K Forks se blíží armáda novorozených upírů, kteří jsou ovládáni Victorií. Na bitvu se ke Cullenovým připojují i vlkodlaci. A aby toho nebylo málo k Forks se blíží Volturiovi, kteří se chtějí přesvědčit, že byli všichni novorození zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Což byla podmínka, kterou Volturiovi stanovili v Itálii Edwardovi (v 2. díle - New Moon), jinak by byla Bella zabita, protože ví o existenci upírů.

Rozbřesk

Poslední díl Rozbřesk (Breaking Dawn) začíná velkolepou svatbou Belly a Edwarda. Po ní novomanželé odjíždějí na líbánky, které stráví na ostrově zapůjčeném od Esmé. Bella na líbánkách otěhotní a vrací se s Edwardem okamžitě zpět. Malý poloupír v jejím těle roste mnohonásobně rychleji než normální dítě a také má ohromnou sílu. Láme Belle žebra a způsobuje jí mnohá zranění. Právě onen "plod" vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni, že jej musí zabít. Vlkodlak Jacob Black, Bellin přítel se od smečky oddělí, aby mohl Bellu chránit. Bellin stav se mezitím velmi zhoršuje, ale tím více se upevňuje její přátelství s Edwardovou sestrou Rosalii. Ta jí v těhotenství velmi podporuje. Bella je brzy přinucena pít krev z hrnku, aby dodávala potravu i svému dítěti. To jí ale při jednom špatném pohybu nalomí páteř. Bella stihne porodit krásnou poloupírku Renesmé a Edward svou polomrtvou manželku promění na upíra. Začíná šťastný život malé rodinky. Idilka ale netrvá dlouho. Italský královský klan upírů Volturiovi se dozví o malé poloupírce Renesmé a kvůli nedostatku informací se domnívají, že je to proměněné malé dítě. Klan se vydává rodinu Cullenů potrestat. Tak vypukne malá válka mezi upíry. Bella díky své schopnosti štítu ochrání všechny přátele a ti mají čas Volturiovým dokázat že Renesmé je dítě Belly a Edwarda, které neustále roste. Celá sága tímto šťastně končí a Cullenům začíná šťastný život "až navěky".

The Host

V květnu 2008 vyšla Stephenie kniha s názvem The Host. Je to její první sci-fi kniha určená dospělým. I když je to sci-fi, kniha jistě přitáhne i řadu čtenářů, kteří zrovna tomuto žánru neholdují. Americké vydání knihy má 617 stran a 59 kapitol.
Příběh se odehrává v současnosti. Lidi napadli mimozemšťané tzv. duše a lidé svojí bitvu prohráli. Duše vnikne do lidského těla a přebere nad ním úplnou kontrolu. Příběh vypráví mimozemšťanka Wanderer, která ukradla tělo Melanie Stryderové. Melanie byla jedna z mála přežívajích rebelů. Správně by měla tělo Melanie opustit, ale nemůže se odprostit od vzpomínek na svou lásku - Jareda. Plní hlavu mimozemšťanky různými vzpomínkami, city… Ta nemůže Melaniin hlas utišit. Wanderer se také zamiluje do Jareda a musí spojit síly s Melanie, aby ho společně našli. Jared je totiž jeden z posledních, kteří přežili, a někde se skrývá.

Film

V roce 2008 byl podle prvního dílu románové pentalogie Stmívání natočen film. V hlavní roli Belly Swanové se představila Kristen Stewart. Role Bellina partnera Edwarda Cullena se zhostil Robert Pattinson, který si mj. zahrál i ve čtvrtém dílu Harryho Pottera - Harry Potter a Ohnivý pohár (Cedric Diggory). Filmová podoba románu byla úspěšná v amerických i mimoamerických kinech, proto je možné, že se v příštích letech dočkáme zfilmování dalších pokračování. Premiéra dalšího dílu s názvem Nový měsíc je plánovaná na listopad roku 2009.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/

MTV v ČR

29. listopadu 2009 v 21:15 | Turmë |  Film/TV news
a taky na Slovensku. Ano, ano je to tak - tuto kultovní hudební telku ode dneška chytíte i u nás:). Takže si můžete denně užívat hudby, stylu, adrenalinu a mnohého dalšího. Teda pokud ji zvládnete naladit:).

Bob Sinclar & Sugarhill Gang - Lala Song

29. listopadu 2009 v 15:25 | Turmë |  Music
Poslouchám rádio a zrovna hrají tuhle písničku. Tak ji sem dávám, abyste měli trochu kontakt s reálným časem:). Je neděle odpoledne a zítra zase do školy:(. To naštve, co?
Avatar

29. listopadu 2009 v 15:15 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Režie: James Cameron

Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michael Biehn

O co go?: Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde lidstvo objevilo planetu Alpha Centauri B-4. Hlavním hrdinou je mariňák Jake Sully, který je po nehodě upoután na invalidní vozík a tak, když se mu naskytne možnost odletět na tuto vzdálenou planetu a nechat vědce implantovat svoje myšlení do uměle vytvořené bytosti, Avatara, neváhá. Jake si přeje jediné - na cizí planetě začít nový život v novém těle. Na této planetě ale zuří válka mezi lidmi a původními obyvateli. Jake se naneštěstí zamiluje do jedné z nepřátel. Co myslíte? Na čí stranu se postaví?

Co já na to?: O tomhle filmu se mluví už dlouho a často se označuje jako "nejočekávanější film roku". Mimo jiné je se svým rozpočtem téměř 500 miliónů dolarů (!) nejdražším snímkem všech dob. A jsem zvědavá jeslti je to na něm vidět.


Avatar - trailer

29. listopadu 2009 v 15:00 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Tohle je upoutávka na nový film Jamese Camerona (Terminátor 1 a 2, Titanik...).


Nový design pro šťastnou zimu

27. listopadu 2009 v 18:45 | Turmë |  Design
Takže ahoj, lidičky, zima se nám blíží a tak jsem změnila dess. Toto datum jsem si vybrala protože se u nás v městě rozsvěcel stromek:). Zmenšila jsem záhlaví, ale zato trochu zvětšila menu. Snad se vám nový dess bude lítit.Marge Simpsonová se objeví na přebalu magazínu Playboy

25. listopadu 2009 v 19:15 | Turmë |  Film/TV news
Modrovlasá Marge Simpsonová se stane první kreslenou postavou v dějinách, která bude mít tu čest objevit se na přebalu magazínu Playboy.
Obálku listopadového vydání magazínu bude okupovat Marge Simpsonová na židličce s opěradlem ve tvaru zajíčka, který je také v logu magazínu. Není zatím jasné, jaké obrázky Marge se objeví uvnitř magazínu, ale podle editora Jamese Jellinka budou velmi velmi pikantní:).
Jde mimo jiné o oslavu 20. narozenin seriálu, který již dvě dekády světu přibližuje příhody jedné zvláštní americké rodiny.
Výjimečné vydání šlo v USA do prodeje 16. října. Jde však jen o takovou specialitku. Předplatitelé obdrží vydání s tradiční modelkou z masa a kostí.Zdroj: http://www.novinky.cz/

Práce šlechtí!

25. listopadu 2009 v 13:50 | Turmë |  Ve stínu Sacré-Cœur
Zamířila jsem k hlavnímu vchodu, ale Michèle mě zarazila: "Co blbneš? MY přece nemůžeme chodit hlavním vchodem."
"Aha. Ten je pro jinou ligu:)?"zeptám se.
A Amélie hbitě odpovídá: "Jo - pro tu nižší:). Tím myslím ty chlapy, co se chodí dívat na polonahé ženy, někoho jiného, protože sami žádnou nemají."vysvětlí.
"Chápu. Ale kudu půjdeme my?"ptám se obou.
"Přece vchodem pro zaměstnance. Je támhle vzadu."odpoví ségra a vyrazí tím směrem.
Já i Amélie jdeme hned za ní. Zaměstnanecký vchod jsou - překvapivě - normální hnusné oprýskané staré dveře. Ale hned za nimi se ukrývá úplně jiný svět, jak říkává teta Sophia. Ségra otevře ty "dveře" za všechny vstoupíme dovnitř.
Do nosu mě praští omamná silná vůně. Do očí se mi dostane prach z tvářenek a pudřenek - JAU fakt to v těch očkách pálí:). Michèle a Amélie se začnou zdravit se všemi kolem. Připadám si trochu jako kůl v plotě. Za chvilku na mě ségra mávne, jako že mám jít za ní.
Protáhnu se úzkou uličkou mezi stěnou a tácem s mořskými plody, který tudy právě nesla servírka. Když se z tama konečně vymotám, ségra mi na hlavu mrští zástěru.
"Ó, tak tohle je to vaše překvapení. Nucená práce?"
"To víš, nemůžeš tu jen tak sedět. Ty tu v podstavě nemůže nic. Kdyby tě šéfík tady viděl…"
"Roztrhl by tě jako hady?"doplňuju její větu.
"Přesně."
"A pak by tě slepil, abys to tady uklidila:)."
"Úplně přesně."
"Ok. Takže co mám dělat?"
"Tady máš tácek. Je se tady tak procházej, odčas něco někomu dones a bude to v poho."
"Fajn."řeknu pokořeně.
Celý večer se procházím sem a tam, ale v poho fakt nejsem. Dost se nudím. Ségra se všema vybavuje, ale já tu nikoho neznám. Nálada pod psa. No nic, teď se snad můžu na chvíli posadit - moje nohy taky nejsou v poho.
Posadila jsem se na chvilku k baru, který je hned vedle kanceláře šéfa.
Okamžitě se ke mně přitočí barman: "Dobrý večír slečno, tak co to bude."
"Nic, ani nemám prachy."povím smutně.
"Ale klid. Pro "zaměstnance" - a jejich příbuzenstvo - na účet podniku."
"Hm…tak mi dejte lahvinku šampáňa:)."
"Sorry, krásko, ale šampaňské nám zrovna došlo. A pro TEBE dojde až tak za 2 -3 roky."
"Jasně, chápu. Dám si colu."
"Už se to nese."poví vesele barman.
Za tím co čekám na pitivo, zaslechnu hovor z kanceláře pana Greifa. Vím, že je neslušné poslouchat cizí hovory, ale má zvědavost mi nedá. "Zaostřím" uši na rozhovor a brzy mi dojde, že jde o telefonický rozhovor.
Slyším pana Greifa, jak říká: "Quentine, starý brachu, ty víš, že bych pro tebe udělal první-poslední, ale muzeum ti neprodám. Promluvit si o tom v klidu? Zítra? Ok, pardále, znám skvělou restauraci kousek od Sacré-Cœur. Tak domluveno. Nashle zítra, Voisine.".
COŽE! Greif mluvil s Voisinem! Ten ho přece nemůže ani cítit. Zato Greif se s ním baví jako s NKN (nejlepší kámoš navždy - pro ty z vás, co to neznají:)). Možná jsem trochu staromódní, ale nepřijde vám to ulítlé?