Osobnost Halloweenu

30. října 2009 v 10:55 | Turmë |  Osobnost měsíce

Přátelé
Popis seriálu:

Láska, přátelství, štěstí a smůla kolem nás aneb život je třeba brát s nadhledem.
Seriál Přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine".

Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku.

Celé natáčení sleduje živé publikum. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových neliší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.

Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letech skončilo a s ním i jeden z největších televizních fenoménů.


Zde najdete charakteristiku postav:

- Rachel: Ulítlá, drbna
- Monica: Panovačná puntičkářka se smyslem pro pořádek
- Phoebe: Střelená
- Chandler: Vtipálek
- Ross: Vážný
- Joey: Kliďas, flirtující, trochu hloupý


Rachel Karen Green /Jennifer Aniston

Zaměstnaní: Vedoucí oddělení POLO košil u Ralpha Laurena (dříve u Bloomingdale's a jako číšnice v Central Perku)

Rodina: otec Leonard, matka Sandra, dvě sestry Jill ,Amy

Ex-milenci: Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones, Joey

Zájmy: nakupování, roznášení drbů, plachtění

Charakteristika: Její nejlepší kamarádkou je Monica, znají se už od střední školy. Monica byla první, na kterou se Rachel obrátila, když utekla ze své svatby s Barrym. Nejdelší vztah, který měla, byl s Rossem, který do ní byl zamilovaný již na střední škole. V Las Vegas se opili a vzali se, Rachel pak požádala o zrušení sňatku. Rachel přišla do party jako poslední. Jako dítě byla hodně rozmazlená, dostala úplně všechno, co si přála. Těžko se osamostatňovala, ale zvládla to. Tři roky pracovala jako číšnice v Central Perku. Pak se jí konečně podařilo prorazit do světa módy. Dva roky pracovala u Bloomingdale's a pak přešla k Ralphu Laurenovi, kam se vypracovala až k vedoucí oddělení pánských Polo košil. Za svůj oblíbený film označuje Rachel snímek Sophiina volba, ale její opravdu nejoblíbenější film je Terminátor :) Rachel je docela pěkná drbna, na střední škole byla předsedkyní třídy, královnou krásy, roztleskávačkou, prostě nejoblíbenější holkou na škole :) Rachel a Rossovi se na konci osmé sezóny narodila dcera Emma.


Monica Geller/Courteney Cox

Zaměstnání: šéfkuchařka v luxusní newyorské restauraci Javu (dříve U Alessandra)

Rodina: otec Jack, matka Judy a bratr Ross

Ex-milenci: Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker

Zájmy: uklízení, vaření, sport, soutěže

Charakteristika: Monica až moc dbá na čistotu a pořádek, když něco není na svém místě, tak jí to hned rozčiluje. V pubertě měla velké problémy s nadváhou. Neměla moc velké štěstí v lásce, všechny její vztahy ztroskotaly, až se zamilovala do Chandlera, za kterého se provdala. Byt, ve kterém bydlí má po babičce. Její spolubydlící dřív bývala Phoebe, pak Rachel a nyní zde bydlí spolu s Chandlerem. Monica je velmi soutěživá a nerada prohrává. Na konci seriálu společně s Cahndlerem adoptovali dvojčata Eriku a Jacka.


Phoebe Buffay/Lisa Kudrow

Zaměstnání: především masérka; příležitostně folková zpěvačka; dříve taxikářka, prodavačka tonerů, podnikala chvíli v oblasti cateringu s Monicou

Rodina: otec Frank, matka Phoebe, sestra dvojče Ursula, nevlastní bratr Frank; nevlastní matka Lilly (zabila se)

Ex-milenci: námořník Ryan, policista Gary, vědec David

Zájmy: zpěv a hra na kytaru, pečení sušenek

Charakteristika: Phoebe také neměla lehký život. Její otec opustil rodinu, když byla malinká. Její nevlastní matka Lilly se zabila a Phoebe žila nějakou dobu na ulici. Nejdříve bydlela s Monicou, pak se přestěhovala ke své babičce Frances. Phoebe našla svou biologickou matku, která se též jmenuje Phoebe a poznala i svého otce Franka. Phoebe je masérka, dříve pracovala v jednom newyorském salónu, jenže ji vyrazili. Od té doby masíruje lidi u sebe doma. Příležitostně se věnovala i jiným činnostem. Taxikařením, spolu s Monicou chvíli zajišťovaly hostiny na různých akcích, chvíli také prodávala tonery. Phoebe je vegetariánka, maso jedla, pouze když byla těhotná, i když je tu pár vyjímek… Svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a švagrové Alice odnosila trojčata. Byla též provdaná za kluka jménem Duncan. Ten byl předtím jejím kamarádem, a jelikož potřeboval zelenou kartu, tak si ho Phoebe vzala, nakonec se rozvedli. Phoebe také hraje na kytaru, skládá svoje vlastní písničky, které pak zpívá hostům v Central Perku. Phoebe se v desáté sérii provdala za Mika Hannigana, se kterým chodila od deváté řady.


Ross Eustace Geller/David Schwimmer

Zaměstnání: pracuje jako profesor na univerzitě, dříve jako paleontolog v muzeu

Rodina: otec Jack, matka Judy, sestra Monica, syn Ben (* 1995), dcera Emma (*2002)

Ex-milenky: Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona

Zájmy: paleontologie, věda, fotbal

Charakteristika: Ross byl na střední škole zamilovaný do Rachel, začali však spolu chodit až po deseti letech. Ross byl Chandlerovým spolubydlícím na koleji a hráli spolu v studentské kapele. Je třikrát rozvedený. S Carol Willick se rozvedl, protože ona zjistila, že je lesbička. S Emily Waltham proto, že při obřadu vyslovil jméno Rachel a Emily mu pak nemohla věřit. Zrušení třetího manželství požadovala Rachel, jelikož se vzali v dost podnapilém stavu a v té době už jejich city vyhasly. S Carol má syna Bena. Rachel mu porodila dceru Emmu. Když se kvůli Emily vystěhoval ze svého bytu a posléze z nového byl vyhozen, nastěhoval se k Joeymu a Chandlerovi, pak se mu podařilo získat byt šeredného tlustého naháče. Jeden čas Rossovým domácím mazlíčkem byla opička jménem Marcel, kterou pak musel kvůli "pohlavní zralosti" dát do ZOO. Marcel se poté stal hvězdou showbyznysu.


Chandler Muriel Bing/Matthew Perry

Zaměstnání: je šéfem oddělení zpracování dat ve velké mezinárodní firmě

Rodina: otec Charles (později Helena Handbasket), matka Nora Tyler Bing

Ex-milenky: Janice, Kathy

Zájmy: televize, stolní fotbal

Charakteristika: Chandler to v životě neměl moc lehké. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. Otec opustil rodinu kvůli jinému muži - sluhovi. Rodiče mu to oznámili na den Díkuvzdání. Jeho matka je autorkou romantických (spíše erotických) novel. Otec dělá travesty show v Las Vegas pod pseudonymem Helena Handbasket :) Jeho velkou láskou byla Janice, kterou zbytek party nenáviděl. Několikrát se dali dohromady a pak se zase rozcházeli. Pak se Chandler zamiloval do Monicy a nakonec si ji vzal za ženu. Jinak dřív měl velký strach ze závazků, bál se, aby nedopadl jako jeho rodiče. Chandlerovo prostřední jméno je Muriel, ale "stydí" se za něj, je to prý rodinné jméno


Joey Francis Tribianni /Matt Leblanc

Zaměstnání: herec, model, příležitostně dělá i jiné práce

Rodina: otec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary-Angela, Mary-Therese, Veronica a Cookie

Ex-milenky: těch je hodně:)

Zájmy: televize, stolní fotbal, sex, jídlo

Charakteristika: Joey je původem Ital. Je tak trochu hloupý, i když občas mu to myslí docela dobře. Jeho herecká kariéra zatím není moc úspěšná. Největší roli měl v seriálu Dny našich životů neboli Tak jde čas, kde hrál doktora Draka Ramoraye. Hlavní roli také ztvárnil v seriálu Mac a C.H.E.E.S.E., který však byl zrušen. Měl však spoustu divadelních rolí a natočil několik reklam. Když se zrovna nevěnoval herectví, tak pracoval např. jako předváděč pánských voňavek, prodavač vánočních stromků nebo jako gladiátor v kasinu. Jeho a Chandlerovým oblíbeným pořadem je Pobřežní hlídka. Miluje sendviče a italská jídla, ale italsky umí pouze nadávat:). Joey má velmi početnou rodinu - je jediným synem mezi 8 dětmi. Je to pěkný proutník, ale žádný z jeho vztahů nebyli založeny na lásce - krom Rachel. Kultovní se stala je balící hláška: "Tak jak to jde?".


Zajímavosti:

Seriál Přátelé se vysílá ve více než 100 zemí a byl přeložen do několika jazyků. Spolu s 10 roky kvalitních epizod je pravděpodobné, že se seriál bude vždy někde na zemi vysílat.

Holky seriálu Přátelé spolu každý den obědvali, i když byli na place přes deset let.

Nebylo vůbec jednoduché pracovat s Joeyho kachnou a kuřetem. Jedním z nápadů scénáře, jak se jich zbavit bylo, že si Joey myslí, že kuřata můžou lítat (ven oknem…).

V první sézóně seriálu Rossovu bývalou manželku Carol hráli dvě různé osoby.

Guther původně měla být role, která nepromluví.


Scény, v kterých je Jennifer Aniston nahoře bez (v záběru jsou její záda) jako například v epizodě Bobule, se nenatáčejí před živým publikem.

Úvodní znělka seriálu, ve které herci tancují ve fontáně, se točila ve studiích Warner Bros v Los Angeles ve 4 hodiny ráno. Voda byla sice ohřátá, ale její teplota zanedlouho rychle klesla. Šestice herců netančila na song I'll Be There For You, jelikož tato píseň ještě nebyla napsána. Namísto toho se bavili při funky soulu.


Hlášky:

Ross (velmi smutně): Ahoj.
Joey: Přátelé, když promluví, sáhne na mě smrt.
Monica: Není ti něco?
Ross: Je mi, jako by mi někdo sáhnul až do žaludku, nahmatal mi střeva, vytáhnul je ven a omotal mi je kolem krku.
Chandler: Dortík?

Rachel: Ahoj.
Ross: Už máš flek?
Rachel: Ty blázne, copak něco umím?

Phoebe: Na mým účtu se objevilo 500 dolarů navíc.
Chandler: Fuj, dneska se dějou hrozný svinstva.

Ross: Poslyšte. Na spisovné řeči není vůbec nic špatného.
Rachel: To vskutku není. Ani zbla.

Ross: Jdu od veterinářky.
Chandler: Jsi dost velký zvíře, abys musel na veterinu?

Rachel: Když jsem ho viděla vycházet s ní (Julie) z letadla, tak jsem si myslela, že jsem na dně, ale dneska je mi jasný, že je nejdřív dno, pětimetrová vrstva hnoje, a pak já!

Videa:

Fan Art/video od fanouška:

The lion sleeps tonight:


Chandler zpívá:


Taneční kreace:


Joey mluví francouzsky:


Pevnost:


Jak chtěl být Ross opálený:


Boxovací pytel: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama