Říjen 2009

Kouzla a čáry - 3. díl: Ochranná kouzla

31. října 2009 v 21:05 | Turmë |  Special - Halloween
1.Lektvar na úspěch při zkoušce

Potřeby:

větší šálek pramenité vody okolo 150 ml
2 polévkové žlíce džusu z hroznového vína
2 kapky výtažku (tinktury) z máty
větvičku rozmarýnu

Vše smíchejte a když budete pít tento lektvar asi 2 dny před zkouškou mělo by see vše snad podařit. Jen dodatek musíte si představovat při pití lektavru reálnou známku co chcete dostat ze zkoušky.

2. Amulet pro úspěch

Tohle je docela složité kouzlo. Našla jsem ho (jako věčinu těchto kouzel) na mých oblíbených stránkách - viz: Zdroj

Chcete uspět v něčem důležitém? Musíte kladně ovlivnit lidi kolem, získat si všeobecné sympatie. Ale jak na to? Vyrobte si tento amulet.

V pátek když měsíc dorůstá, v pravé poledne ustřihnete proužek žlutého papíru. Na něj napište černým inkoustem jméno Hakamiah.

Hakamiah je bůh, který uspořádal vesmír. Vládne korunovaným hlavám, vojevůdcům, dává lidem otevřenost a zmužilost.

Nad papírek se jménem boha dejte obě ruce a třikrát opakujte výzvu:
,,Moje moc je ve jménu boha, stvořitele země a vesmíru. Ty, pane jsi stvořil čtyři živly, požehnej a posvěť dílo své služebnice."

Nakonec udělejte ve vzduchu ukazováčkem znamení pentagramu pro vyvolání. Spustíte tím celý mechanismus.

Papírek srolujte a vložte do skleněné trubičky nebo lahvičky. Svůj amulet noste stále u sebe. Nikdy jej neodkládejte. V noci si ho dejte pod polštář. Nesmíte jej zapomenout ráno doma. Opatrujte amulet pečlivě po dobu devadesáti dnů. Po třech měsících musíte papírek spálit.

Vezměte rituální nůž (pokud nemáte rituální nůž, kupte si nový). Papírek vyndejte z obalu a napíchněte na špičku nože. Zapalte bílou svíci a v jejím ohni zapalte papírek. Popel z amuletu nachte padat na kousek bílého plátna. Když se se nápis změní v popel, zabalte pečlivě plátno a dejte ho do sáčku nebo jiného obalu a všechno odneste do lesa či parku a zahoďte se slovy? ,,Nechť se vše vyplní!" nebo ,,Staniž se!"

3. Jak se chránit před kletbou, zlou magií?

Zde je pár rad jak kletbu rozeznat a jak se chránit před ,,jednoduchou" zlou magií:

- nečekané zhoršení zdraví, většinou s neurčitou diagnózou
- náhlá závislost na něčem nebo někom
- nevisvětlitelné zranění nebo bolest
- deprese, psychické problémy
problémů a příznaků je mnoho, je potřeba se proto poradit s nějakým odborníkem (léčitelem, psychotronikem, apod.)

Ochrana před zlou magií:

- kříšťál s hematitem odhání zlé duchy - noste je stále u sebe, nebo je dejte na místa, kde se často pohybujete

- různé amulety, které můžete koupit v různých esoterických obchodech, ovšem musí to být důvěryhodný zdroj...

častou ochranou jsou zrcátka a zrcadla, ať už různé šperky, amulety nebo rozvěšená zrcátka v domácnosti - odrážejí zlé energie zpět k tomu kdo je vyslal

- vyčištění aury (můžete provádět kdykoliv, nejen při podezření z napadení kletbou...např. můžete provádět i každý den před spaním, prostě kdykoliv chcete...) - postavte se pod sprchu, tak aby vám vlažná voda stékala po celém těle, zavřete oči a představujte si jak na vas padá zlatá čistá voda, déšť který z vás smívá vše negativní a nabíjí vás novou energií a chutí do života. Představujte si jak z vás smívá starou ,,zaprášenou" auru, tohle dělejte tak dlouho jak potřebujete, záleží na vašem pocitu. Pak udělejte krok pryč z proudu vody a myslete na to jak jste vešli do nové čisté aury (ta stará už vás nemusí zajímat, je už pryč...). Vypněte vodu a vše je hotovo:). (toto je jeden z příkladů jak očistit auru, postupem času, kdo se o toto zajímá více, si najde vlastní způsob. Tento je velmi jednoduchý a přitom učinný:)

- pro odstranění težšího působení zlé magie (např.woodu aj.) byste měli vyhledat zkušeného člověka, který si s tím umí poradit. Používají se různé metody, od různých rituálů až po dlouhodobé léčení.

Je dobré se nenechat ničit, nebát se a požádat o pomoc. Magie je velmi složitá zaležitost,ale i tady platí určitá pravidla a spravedlnost.Zdroj: http://tajemnebytosti.blog.cz/

Kouzla a čáry - 2. díl: "Kabaretní" triky

31. října 2009 v 21:00 | Turmë |  Special - Halloween
Triky se symboly


" Vyber si kterýkoliv z těchto symbolů. Už teď vím, který to -bude!"

Pošlete svou "oběť" ven z místnosti. Vyrobte si tři štítky: jeden s trojúhelníkem, jeden s kruhem a jeden se čtvercem. Potom štítek s trojúhelníkem strčte pod polštář židle, kde bude sedět vaše oběť. Vezměte knihu, vložte do ní štítek s kolečkem a položte ji vedle sebe. A štítek se čtverečkem si strčte třeba do kapsy. Namalujte si lísteček, na kterém budou symboly po sobějako na obrázku nahoře. Vaše oběť si musí teď sednout naproti vám a spontánně si vybrat jeden symbol. A vy? Budete "oča­rovaného" stoprocentně umět přesvědčit o tom, že jste před­povídala jeho volbu! Protože když si zvolí čtverec, sáhnete do kapsy a řeknete: "Vidíš? Věděla jsem to!" Vybral-li si troj­úhelník? Pak řekněte: "Mrkni se, na čem sedíš!" (najde tam trojúhelník, který jste tam schovali). A když si vybere kruh? V úplném klidu otevřete knížku…

Kladivo a tak dále!

" Věděla jsem, že si vybereš zrovna ty­hle tři pojmy. Prostě jsem to věděla!"

Vezměte si lísteček, napište na něj poj­my "kladivo - červená - housle", zmuchlejte ho a položte jej před sebe na stůl. Pak nechte "oběť" v du­chu počítat třeba do padesáti (to odvede jejípozornost) a mezitím se vždycky jen krátce zeptejte: "Řekni jakékoliv nářadí!" "Zvol si barvu!" a "Vyber si nějaký hudební nástroj!" Na 95 % vyjmenuje právě tyto tři pojmy: kladivo - červená - housle a vy pak před ní rozbalítezmačkaný papírek. Bude překvapená, jak je možné, že jste to věděli dopředu. Jde ale o jasný případ švindlu. Vět­šina lidí má totiž tahle slova "ulo­žena" ve svém řečovém centru jako první, když jde o názvy nářadí, ba­rev a hudebních nástrojů.

Čáry máry s kartami

"Soustřeď se na jednu kartu, zapamatuj si ji a já ji nechám zmizet. Uhodnu totiž, na kterou myslíš!"

Vezměte si jedenáct karet (jen spodky, krále a dámy) z jedné herní sady karet a rozdělte si je na dvě hromádky, první po šesti kartách, ve druhé by mělo být karet pět. První hromádku rozprostřete do řady před sebe na stůl. Hromádku s pěti kartami nechte schovanou (nejlepší bude, když ji přidržíte mezi koleny). Teď se musí vaše oběť soustředit na řadu s šesti kartami a jednu z nich si zapamatovat. Vezměte karty ze stolu a pod stolem vyměňte hromádku se šesti kartami za tu s pěti. Pak vyrovnejte na stůl pět karet z druhé hromádky. Oóó! Karta vaší oběti mezi nimi opravdu není. Proč? Protože jsou všechny karty jiné! V tom chaosu a napětí si totiž vaše oběť vůbec nestihla zapamatovat, jaké byly ty ostatní karty - soustředila se přece jen na tu jednu jedinou!


Vejce v ruce upéci

"Jednoduchý návod na svačinu :)."

Vezměte vejce, udělejte do něho dírku, vyndejte trochu bílku a vlijte do vejce silnou kořalku. Potom obraťte vejce v ruce tak, aby prsty vaší ruky zakryly dírka. Držíte-li chvíli takto vejce, upeče se, a lze je sníst.


Kouzla a čáry - 1. díl: Kouzla lásky

31. října 2009 v 20:55 | Turmë |  Special - Halloween
K Halloweenu patří také kouzla. Takže jsem trochu "zagooglila" a přepsala pár čar a kouzel. Snad se vám budou líbit:).1. Kouzlo lásky na přičarování milované osoby

Zapalte svíčku. Vezměte si kousek papírku tak 3x3 a na něj nakreslete srdce. Střed vybarvěte červeně a pak do toho středu napište jméno osoby kterou milujete. Celou dobu na ni myslete a vybavujte si ji. Myslete na to jak jeji/jeho srdce má zaplát láskou k vám. Nakonec papírek 3x polibte a pak spalte. Poté vyslovte 3x toto zaříkávání

Ohni ty kdož z dola přicházíš
přines mi lásku co znám
ať mé srdce žhne a svítí
přines lásku k nám
brzy příjde den
a třikrát silnější bude naše láska.
A TAK SE STAŇ

2.Kouzlo lásky na splanutí lásky až za hrob

Tak tohle kouzlo jsem vymyslela s jednou super kamaráskou a můžu říct , že opravdu funguje!

Potřeby:

Papír , červený nebo růžový fix ( nebo cokoliv co píše ), 4 okvětní lísky červené (nebo růžové když nemáte ) růže, 4 vlasy vaše ( ty snad máte ne ? ), červenou nebo růžovou stuhu , svíčku .

Na čistý bílý papír nakreslíte červené nebo růžové srdce . Do srdce napíše milované osoby jméno a příjmení ( láska je slepá říká se :- ) ) , Můžete napsat malý verš o lásce . Poté napíšete svoje jméno. Přiložíte 4 vaše vlasy a 4 okvětní lísky červené nebo růžové růže . Srolujete a zavázáte červenou nebo růžovou stuhou pevně. Poté si vduchu představujete milovanou osobu . 4 x políbíte srolovaný papír a zapálíte . Výsledek by se měl snad dostavit : )

3. Na lásku

Tenhle recept jsem objeviala na jednom blogu a zaujal mě , ale bohužel jsem ho i našla na dalších stránkách takže zdroj fakt nevim : ( Je trochu složitý ale mě se docela líbí . Potřeby se dají sehnat .

Potřeby:

7 okvětních lístků růže
7 jadérek z jablka
7 kapek vanilkového extraktu
7 kapek jahodové šťávy
7 kapek malinové šťávy
7 polévkových lžic vody
2 lžičky skořice

Postup:

Sedmý den v týdnu smícháš v sedmou hodinu při svitu sedmy červených svící všechny svoje přísady v hrnci. Sedmkrát vše zamíchej a opakuj při tom toto zaklínadlo: " míchám tady bouři, ať jeho srdce po mě touží."
Směs uvař, slij přes síto a dej do ledničky. Následujících sedm dní si každý den ráno vezmi jednu lžičku lektvaru. Tvoje tajná láska tě uvidí v úplně jiném světle a tvé záření se mu bude zdát okouzlující.Zdroj: http://tajemnebytosti.blog.cz/

Předvečer svátku Všech svatých

31. října 2009 v 20:45 | Turmë |  (Ne)Obyčejné věci

Co je to Halloween?


Halloween si v našich krajích většinou spojujeme s Amerikou (přesněji s USA). Tento svátek je ale původně starý Keltský zvyk, známý jako "Samhain" a znamená "Konec léta".
Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.
V této magické noci se posazovala svítící lucerna vyřezaná z tuřínu nebo tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýní usazovala svíčka.
Když evropští osadníci (zvláště Irové) přijeli do Ameriky, objevili praktickou věc: zde rostoucí v Evropě neznámé dýně jsou větší a lépe se hodí pro vyřezávání než řepa používaná na starém kontinentě. Halloween tak nabral "druhý dech" a byl od 19. století slaven dokonce ještě více než dříve.


Halloween dnes


Halloween je svátek, slavený 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu se slavným pořekadlem Trick or treat a "koledují" sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicko-mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Halloween u nás

Halloween v Čechách se zatím málo ujal, ale kdoví co nás čeká v budoucnu. V Čechách existuje podobný svátek Halloween, je to o dva dny později 2. listopadu - Památka zesnulých (Dušičky).

Jak vzniklo slovo Halloween?

Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All-hallow-even (doslovný překlad: Všech Svatých předvečer/vigilie/ první nešpory). Můžete taky slyšet název: ,,předvečer svátku Všech svatých". Pravděpodobně má i souvislost s křesťanský svátek Všech svatých.

Halloweenské symboly: Tradičními znaky Halloweenu jsou dýně, speciálně vyřezané a uvnitř je svíčka (tzv. Jack-o'-Lantern), dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy černá a oranžová.


Jak to všechno začalo?


Bylo-nebylo, ale spíš bylo, protože o tom vypráví jedna irská legenda a není důvod, abychom jí nevěřili. Takže: za dávných časů, žil jeden člověk, který se jmenoval Jack. Jack nežil zrovna příkladným životem. Jeho nejhorší vlastností bylo, že se nechtěl s nikým o nic dělit, nikomu pomáhat a jen tak si sám se svou sobeckostí proplouval životem. Když Jack doplul ve svém životě až k samému konci a umřel, jeho duši najednou nechtěli ani v nebi ani v pekle. Za trest musel bloudit s lucerničkou sem a tam.

Na základě této legendy začali Irové vyřezávat na Jackovu památku obličeje třeba do brambor nebo do ředkví. Tenkrát ještě nesvítily. To až později, kdy se pár irských přistěhovalců objevilo v Americe a spolu s nimi i jejich zvyk. A to už byl jen krůček k tomu, začít vyřezávat všelijaké obličeje do obřích dýní. Na Halloweenském koledování si většina lidí na cestu svítí právě dýňovými lampičkami. Ve skutečnosti tedy nesvítí sobě, ale svítí mrtvým duším, aby dokázaly najít svoji správnou cestu a klid.Recept - Dýňový kompot

31. října 2009 v 20:25 | Turmë |  Special - Halloween
Včera jsme s kámoškou Radush* dlabaly dýni - to byl teda zážitek:). No nic, dýně nám (s pomocí blikačky na kolo:)) svítí na zahradě a v kuchyni leží v mega míse hromada dýňové dužiny. Co s ní? Přece dýňový kompot. Tady je jednoduchý recept:

Potřeby:

Cukr
Citronová šťáva
Hřebíček
Skořice
Ananas v "piksle"
a samozřejmě dýně:)

Postup:

Dýni, ananas, skořici a hřebíček dáme do hrnce a zalejeme horkou vodou. Vaříme na mírném plameni - nesmí se rozvařit - dokud nezměkkne. Během vaření přidáme cukr a citronovou šťávu podle chuti. Nakonec směs zcedíme, vybereme koření a zavaříme. Dobrou chuť:).


Věřte - Nevěřte

31. října 2009 v 20:10 | Turmë |  Special - Halloween
Hororové světlo

Když se dívám večer na horůrky, stává se mi opravdu nepříjemná věc. Bohužel se to stává pravidelně. Nejhorší je to, když jsem sama doma. Sedím na židli u compu, sleduji horor a pak se najednou podívám na lampu vedle monitoru. Je jasně vidět, jak světlo v žárovce "kmitá" a pomalu zhasíná. To samé dělají všechna světla v místnosti. Já se bojím a musím zhasnout.

Paja Pajush PaPaJushTajemná noc

Asi před 3 měsíci jsem přišla domů naprosto vyřízená. Nikdo nebyl doma, takže jsem se umyla a šla si brzo lehnout. Usnula jsem docela rychle. Ale pak jsem cosi ucítila. Nejdřív to bylo jen jako průvan, ale okno v pokoji bylo určitě zavřené. Cítila jsem velký chlad na ruce. Bylo to, jako by mě za ni někdo držel a nechtěl mě pustit. Zamrazilo mě v zádech a naskočila mi husí kůže. Hned jsem schovala ruce pod peřinu a snažila jsem se zase usnout. Ale když se mi to konečně povedlo, ještě jsem neměla "vyhráno". Zdál se mi totiž fakt divný sen. Bloudila jsem prázdným domem a vešla do místnosti s velkými hodinami. A čas? 3.15 - jako v tom hororu. Pak jsem sebou trhla a probudila se. Ale když jsem se chtěla podívat kolik je hodin, zamrazilo mě ještě víc než předtím - bylo 3.15!

KatkaMuž na kostce

V noci, jako pokaždé, jsem si šla lehnout. Většinou velice rychle a tvrdě usnu. Té noci, o které vyprávím, jsem usnula snad ještě hlouběji, než jindy. Snad po krátké chvilce jsem zjistila, že nespím, a že se cítím nějak divně. Nemohla jsem se totiž pohnout a zdálo se mi, že nedýchám. Zato v místnosti, která je jindy tichá, a kde se ozývá pouze tikot hodin, jsem zřetelně slyšela čísi pravidelný dech. Srdce se mi rozbušilo tím, jak jsem se silou vůle snažila otočit alespoň hlavou tím směrem, odkud vycházel onen zvuk dechu. Hlavou jsem nakonec za velkého úsilí pohnula, ale srdce se mi rozbušilo tak hlasitě, že nakonec přehlušilo dýchavičný zvuk. To, co jsem spatřila, mi nahnalo hrůzu a moje tělo bylo ještě víc strnulé, a ačkoli jsem chtěla volat a křičet o pomoc, z mých úst s bídou unikl jakýsi tenký pazvuk a slůvko "pomoc" vyšlo naprázdno. Náš obývák byl vždy skromně zařízen a na místě, kde by mohlo stát pohodlné a hluboké křeslo, stávala, co pamatuji, větší čalouněná kostka, potažená zeleno-žlutou látkou. V té bezmocné chvíli jsem právě na této sedačce ve tvaru kostky viděla temnou postavu. Vyčnívala ze tmy, která se zdála světlejší, než ona postava. Byly vidět pouze obrysy klobouku, kterým byl zahalen obličej. Byl to zřejmě muž. Měl na sobě také černý plášť, který zahaloval mohutné tělo. Když jsem si postavu prohlédla, následoval "střih", jako ve filmu. Všude byla tma… Najednou jsem otevřela oči, ale měla jsem pocit, že je něco jinak. Byla jsem v jiné místnosti, na zemi a jen matně jsem si vzpomněla, že mě kdosi přenášel silnýma rukama, jakoby potaženýma drsnou pórovitou kůží. Co se ve skutečnosti stalo? Byl to snad sen? Jestli-že ano, jak to, že byl tak živý? Jak jsem se ocitla v jiné místnosti na podlaze? Proč jsem se nemohla hýbat a ani křičet? Ale ten dech, ten byl tak skutečný…

MilepolaKdyž jsem byla doma sama…

Jednou jsem byla doma sama jen se sestrou, která ale seděla u počítače a já se nudila. Najednou sem ze spodního patra našeho domu zaslechla divné zvuky tak jsem se tam šla kouknout ale nic tam nebylo. Vrátila jsem se tedy nahoru myslela jsem si že se mi něco zdálo ale za chvíli se ty zvuky ozvaly znova, to už mě naštvalo a tak jsem tam šla znova. Když jsem otevřela dveře tak mi do očí začalo bít ostré světlo a byla tam nějaká postava s nožem. Zavřela jsem oči a pak si už nic nepamatuju akorát hlas mojí sestry, jak někam volá. Potom když jsem se vzbudila, byla jsem v nemocnici, nade mnou stála mamka a říkala, že jsem spadla ze schodu a zlomila si nohu, ségra že zavolala sanitku. Je to divný já jsem totiž na schodech nestála, byla jsem pod nimi.

InkaTajemné ťukání

Bydlím na kraji lesa. Jednou jsem byla sama doma a zrovna byl úplněk. Abych se nebála a přišla na jiný myšlenky, pustila jsem si internet. Najednou jsem ale měla pocit, že někdo ťuká na dveře. Strašně jsem se lekla, ale strach jsem přemohla a šla se podívat, jestli za nimi opravdu někdo stojí. Nikdo tam nebyl. A tak jsem si řekla, že se mi to asi jenom zdálo a znovu jsem začala brouzdat po internetu. Ťukání se ale ozývalo ještě asi 5krát. Sebrala jsem všechnu odvahu a šla se podívat ven na zahradu. Nikoho jsem ale neviděla. Slyšela jsem jen kroky. Vběhla jsem proto zpátky domů, rychle jsem za sebou zamkla a schovala se pod peřinu. Probudila jsem se až ráno. Dodnes nevím, kdo nebo co to bylo, ale když jsem sama doma, docela dost se bojím…

Martina/Marťan


Halloween make - up

31. října 2009 v 10:25 | Turmë |  Special - Halloween
Tady je pár návodů, jak se nalíčit na nějakou tu Halloweenskou párty:). Je to bohužel anglicky, ale jsem si jistá, že to pochopíte. Věřím vám:).

Ubrečená očička:


2 tváře:


Střihoruký Edward:


Pavučina:


Zombie:


The Nightmare before Christmas - This is Halloween

31. října 2009 v 9:05 | Turmë |  Music
Tahle písnička je z mého oblíbeného filmu Ukradené vánoce Tima Burtona. Myslím, že k Halloweenu se skvěle hodí:).
Osobnost Halloweenu

30. října 2009 v 10:55 | Turmë |  Osobnost měsíce

Přátelé
Popis seriálu:

Láska, přátelství, štěstí a smůla kolem nás aneb život je třeba brát s nadhledem.
Seriál Přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine".

Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku.

Celé natáčení sleduje živé publikum. Pro herce je to práce, pro nás legrace, i když při takovém natáčení si užijí dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových neliší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.

Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letech skončilo a s ním i jeden z největších televizních fenoménů.


Zde najdete charakteristiku postav:

- Rachel: Ulítlá, drbna
- Monica: Panovačná puntičkářka se smyslem pro pořádek
- Phoebe: Střelená
- Chandler: Vtipálek
- Ross: Vážný
- Joey: Kliďas, flirtující, trochu hloupý


Rachel Karen Green /Jennifer Aniston

Zaměstnaní: Vedoucí oddělení POLO košil u Ralpha Laurena (dříve u Bloomingdale's a jako číšnice v Central Perku)

Rodina: otec Leonard, matka Sandra, dvě sestry Jill ,Amy

Ex-milenci: Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones, Joey

Zájmy: nakupování, roznášení drbů, plachtění

Charakteristika: Její nejlepší kamarádkou je Monica, znají se už od střední školy. Monica byla první, na kterou se Rachel obrátila, když utekla ze své svatby s Barrym. Nejdelší vztah, který měla, byl s Rossem, který do ní byl zamilovaný již na střední škole. V Las Vegas se opili a vzali se, Rachel pak požádala o zrušení sňatku. Rachel přišla do party jako poslední. Jako dítě byla hodně rozmazlená, dostala úplně všechno, co si přála. Těžko se osamostatňovala, ale zvládla to. Tři roky pracovala jako číšnice v Central Perku. Pak se jí konečně podařilo prorazit do světa módy. Dva roky pracovala u Bloomingdale's a pak přešla k Ralphu Laurenovi, kam se vypracovala až k vedoucí oddělení pánských Polo košil. Za svůj oblíbený film označuje Rachel snímek Sophiina volba, ale její opravdu nejoblíbenější film je Terminátor :) Rachel je docela pěkná drbna, na střední škole byla předsedkyní třídy, královnou krásy, roztleskávačkou, prostě nejoblíbenější holkou na škole :) Rachel a Rossovi se na konci osmé sezóny narodila dcera Emma.


Monica Geller/Courteney Cox

Zaměstnání: šéfkuchařka v luxusní newyorské restauraci Javu (dříve U Alessandra)

Rodina: otec Jack, matka Judy a bratr Ross

Ex-milenci: Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker

Zájmy: uklízení, vaření, sport, soutěže

Charakteristika: Monica až moc dbá na čistotu a pořádek, když něco není na svém místě, tak jí to hned rozčiluje. V pubertě měla velké problémy s nadváhou. Neměla moc velké štěstí v lásce, všechny její vztahy ztroskotaly, až se zamilovala do Chandlera, za kterého se provdala. Byt, ve kterém bydlí má po babičce. Její spolubydlící dřív bývala Phoebe, pak Rachel a nyní zde bydlí spolu s Chandlerem. Monica je velmi soutěživá a nerada prohrává. Na konci seriálu společně s Cahndlerem adoptovali dvojčata Eriku a Jacka.


Phoebe Buffay/Lisa Kudrow

Zaměstnání: především masérka; příležitostně folková zpěvačka; dříve taxikářka, prodavačka tonerů, podnikala chvíli v oblasti cateringu s Monicou

Rodina: otec Frank, matka Phoebe, sestra dvojče Ursula, nevlastní bratr Frank; nevlastní matka Lilly (zabila se)

Ex-milenci: námořník Ryan, policista Gary, vědec David

Zájmy: zpěv a hra na kytaru, pečení sušenek

Charakteristika: Phoebe také neměla lehký život. Její otec opustil rodinu, když byla malinká. Její nevlastní matka Lilly se zabila a Phoebe žila nějakou dobu na ulici. Nejdříve bydlela s Monicou, pak se přestěhovala ke své babičce Frances. Phoebe našla svou biologickou matku, která se též jmenuje Phoebe a poznala i svého otce Franka. Phoebe je masérka, dříve pracovala v jednom newyorském salónu, jenže ji vyrazili. Od té doby masíruje lidi u sebe doma. Příležitostně se věnovala i jiným činnostem. Taxikařením, spolu s Monicou chvíli zajišťovaly hostiny na různých akcích, chvíli také prodávala tonery. Phoebe je vegetariánka, maso jedla, pouze když byla těhotná, i když je tu pár vyjímek… Svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a švagrové Alice odnosila trojčata. Byla též provdaná za kluka jménem Duncan. Ten byl předtím jejím kamarádem, a jelikož potřeboval zelenou kartu, tak si ho Phoebe vzala, nakonec se rozvedli. Phoebe také hraje na kytaru, skládá svoje vlastní písničky, které pak zpívá hostům v Central Perku. Phoebe se v desáté sérii provdala za Mika Hannigana, se kterým chodila od deváté řady.


Ross Eustace Geller/David Schwimmer

Zaměstnání: pracuje jako profesor na univerzitě, dříve jako paleontolog v muzeu

Rodina: otec Jack, matka Judy, sestra Monica, syn Ben (* 1995), dcera Emma (*2002)

Ex-milenky: Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona

Zájmy: paleontologie, věda, fotbal

Charakteristika: Ross byl na střední škole zamilovaný do Rachel, začali však spolu chodit až po deseti letech. Ross byl Chandlerovým spolubydlícím na koleji a hráli spolu v studentské kapele. Je třikrát rozvedený. S Carol Willick se rozvedl, protože ona zjistila, že je lesbička. S Emily Waltham proto, že při obřadu vyslovil jméno Rachel a Emily mu pak nemohla věřit. Zrušení třetího manželství požadovala Rachel, jelikož se vzali v dost podnapilém stavu a v té době už jejich city vyhasly. S Carol má syna Bena. Rachel mu porodila dceru Emmu. Když se kvůli Emily vystěhoval ze svého bytu a posléze z nového byl vyhozen, nastěhoval se k Joeymu a Chandlerovi, pak se mu podařilo získat byt šeredného tlustého naháče. Jeden čas Rossovým domácím mazlíčkem byla opička jménem Marcel, kterou pak musel kvůli "pohlavní zralosti" dát do ZOO. Marcel se poté stal hvězdou showbyznysu.


Chandler Muriel Bing/Matthew Perry

Zaměstnání: je šéfem oddělení zpracování dat ve velké mezinárodní firmě

Rodina: otec Charles (později Helena Handbasket), matka Nora Tyler Bing

Ex-milenky: Janice, Kathy

Zájmy: televize, stolní fotbal

Charakteristika: Chandler to v životě neměl moc lehké. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. Otec opustil rodinu kvůli jinému muži - sluhovi. Rodiče mu to oznámili na den Díkuvzdání. Jeho matka je autorkou romantických (spíše erotických) novel. Otec dělá travesty show v Las Vegas pod pseudonymem Helena Handbasket :) Jeho velkou láskou byla Janice, kterou zbytek party nenáviděl. Několikrát se dali dohromady a pak se zase rozcházeli. Pak se Chandler zamiloval do Monicy a nakonec si ji vzal za ženu. Jinak dřív měl velký strach ze závazků, bál se, aby nedopadl jako jeho rodiče. Chandlerovo prostřední jméno je Muriel, ale "stydí" se za něj, je to prý rodinné jméno


Joey Francis Tribianni /Matt Leblanc

Zaměstnání: herec, model, příležitostně dělá i jiné práce

Rodina: otec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary-Angela, Mary-Therese, Veronica a Cookie

Ex-milenky: těch je hodně:)

Zájmy: televize, stolní fotbal, sex, jídlo

Charakteristika: Joey je původem Ital. Je tak trochu hloupý, i když občas mu to myslí docela dobře. Jeho herecká kariéra zatím není moc úspěšná. Největší roli měl v seriálu Dny našich životů neboli Tak jde čas, kde hrál doktora Draka Ramoraye. Hlavní roli také ztvárnil v seriálu Mac a C.H.E.E.S.E., který však byl zrušen. Měl však spoustu divadelních rolí a natočil několik reklam. Když se zrovna nevěnoval herectví, tak pracoval např. jako předváděč pánských voňavek, prodavač vánočních stromků nebo jako gladiátor v kasinu. Jeho a Chandlerovým oblíbeným pořadem je Pobřežní hlídka. Miluje sendviče a italská jídla, ale italsky umí pouze nadávat:). Joey má velmi početnou rodinu - je jediným synem mezi 8 dětmi. Je to pěkný proutník, ale žádný z jeho vztahů nebyli založeny na lásce - krom Rachel. Kultovní se stala je balící hláška: "Tak jak to jde?".


Zajímavosti:

Seriál Přátelé se vysílá ve více než 100 zemí a byl přeložen do několika jazyků. Spolu s 10 roky kvalitních epizod je pravděpodobné, že se seriál bude vždy někde na zemi vysílat.

Holky seriálu Přátelé spolu každý den obědvali, i když byli na place přes deset let.

Nebylo vůbec jednoduché pracovat s Joeyho kachnou a kuřetem. Jedním z nápadů scénáře, jak se jich zbavit bylo, že si Joey myslí, že kuřata můžou lítat (ven oknem…).

V první sézóně seriálu Rossovu bývalou manželku Carol hráli dvě různé osoby.

Guther původně měla být role, která nepromluví.


Scény, v kterých je Jennifer Aniston nahoře bez (v záběru jsou její záda) jako například v epizodě Bobule, se nenatáčejí před živým publikem.

Úvodní znělka seriálu, ve které herci tancují ve fontáně, se točila ve studiích Warner Bros v Los Angeles ve 4 hodiny ráno. Voda byla sice ohřátá, ale její teplota zanedlouho rychle klesla. Šestice herců netančila na song I'll Be There For You, jelikož tato píseň ještě nebyla napsána. Namísto toho se bavili při funky soulu.


Hlášky:

Ross (velmi smutně): Ahoj.
Joey: Přátelé, když promluví, sáhne na mě smrt.
Monica: Není ti něco?
Ross: Je mi, jako by mi někdo sáhnul až do žaludku, nahmatal mi střeva, vytáhnul je ven a omotal mi je kolem krku.
Chandler: Dortík?

Rachel: Ahoj.
Ross: Už máš flek?
Rachel: Ty blázne, copak něco umím?

Phoebe: Na mým účtu se objevilo 500 dolarů navíc.
Chandler: Fuj, dneska se dějou hrozný svinstva.

Ross: Poslyšte. Na spisovné řeči není vůbec nic špatného.
Rachel: To vskutku není. Ani zbla.

Ross: Jdu od veterinářky.
Chandler: Jsi dost velký zvíře, abys musel na veterinu?

Rachel: Když jsem ho viděla vycházet s ní (Julie) z letadla, tak jsem si myslela, že jsem na dně, ale dneska je mi jasný, že je nejdřív dno, pětimetrová vrstva hnoje, a pak já!

Videa:

Fan Art/video od fanouška:

The lion sleeps tonight:


Chandler zpívá:


Taneční kreace:


Joey mluví francouzsky:


Pevnost:


Jak chtěl být Ross opálený:


Boxovací pytel: