Barevná typologie: Zima

15. září 2009 v 9:35 | Turmë |  Krásná každý denJak poznat zimní typ

Pleť: Tón pleti je bílý, bílý s růžovým nádechem, béžový, olivový nebo černý.

Vlasy: Modročerné, tmavohnědé, hnědé, šedě melírované, stříbrošedé, bílé plavé, bílé.

Oči: Barva oříšková, černohnědá, šedo-tmavomodrá, šedozelená, zelená. Silný je kontrast bělma s duhovkou.

Barvy pro vás

Vaše barvy jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech. Teplé barvy totiž způsobí, že vaše pleť vzbuzuje nažloutlý dojem. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší. Například kombinace bílá a černá. Tento typ si zkrátka libuje v kontrastech.

Sytá rubínová nebo šarlatová červeň (NIKDY tomatový odstín) je pro zimní typ vysloveně vhodná a podtrhuje jeho přednosti. Zářivě červená vypadá jako základní barva velice nápaditě. Vždy je důležitá kombinace s další sytou barvou např. se zelenou, šedou, černou, ledově modrou, fialovou, růžovou, bílou, žlutou a fialovou, s černou a stříbřitě šedou, černou a ledově modrou, s azurovou, tmavomodrou a ledovou žlutí.

Dalšími barvami jsou všechny syté růžové, azalkové tóny, chladná světlá i tmavofialová. Co se týče zelené, tady jasně platí: jen jasné a výrazné odstíny. Nikdy vybledlé a tlumené nebo dokonce nažloutlé. Také všechny odstíny sytě modré - např. modř hořců či azurová modř - se k zimnímu typu perfektně hodí.

Pokud jste spíše jemný a křehký zimní typ inklinující k pastelovým barvám - nebojte se jich! Vaše barevná stupnice obsahuje množství pastelových odstínů, ale vždy budou jasné a velice světlé.

K zimnímu typu se hodí také černá. Dokonce je to ideální základní barva v šatníku žen zimního typu. Co se bílé barvy týče, pro vás bude nejvhodnější její chladný odstín. Jasná, chladná bílá je nejvhodnější, i když si můžete dovolit také lomenou bílou barvu přírodní vlny.

Tipy pro dokonalý make-up

Zimní typ má samozřejmě několik podskupin, ale těmi nejdůležitějšími jsou dvě základní - buď je žena zimního typu podobná spíše italské černooké krásce s opálenou pletí, nebo se může stylizovat do podoby bledé krásky s rudými rty a havraními vlasy - tajemné upíří ženy.

Make-up: Podkladové líčení by mělo být co nejpřirozenější a spíše světlé. Snědá pleť si samozřejmě může dovolit tmavší odstín. Tvářenku je nejlepší volit podle odstínu rtěnky.

Rty: Pokud se rozhodnete zdůraznit rty, pak se nemusíte bát syté červeně nebo tmavších odstínů růžové. Nezapomínejte ale, pokud jste zvolila silné líčení očí, na rty je lépe nanést tělovou nebo žádnou rtěnku.

Oči: Barvy očních stínů můžete volit jemně růžové, šeříkové, stříbřitě šedé i černé. Zimnímu typu nesvědčí bohatá škála barev. Řasenku používejte podle zvolených stínů buď modročernou, nebo černou. Tužka na oči by opět neměla být nějaká výrazná barva, nejideálnější je černá případně bílá.

Šperky

K ženě zimního typu se nejvíce hodí stříbro, platina a bílé zlato, diamanty, bílé perly, barvy černá a antracitová.

Zajímavost:

Zimní typ by měl nejhlavněji dávat dobrý pozor na to, zda chce zdůraznit oči nebo rty, pokud by zdůraznil obojí, působilo by to křečovitě až nevkusně.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adrijankáá.. Adrijankáá.. | 6. října 2009 v 15:39 | Reagovat

hééj mzc to tú máš....<3 :-D  8-)  :D   :-P  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama