Barevná typologie: Podzim

8. září 2009 v 17:45 | Turmë |  Krásná každý den
Jak poznáme podzimní typ?:

Pleť: Pokožka ženy tohoto typu je světlá v tónu slonové kosti nebo šampaňského (většinou kontrastuje s narudlými vlasy). Pleť je zlato-béžová nebo broskvově zbarvená. Rovněž pihy nebo mateřská znaménka jsou načervenalá nebo zlatohnědé barvy. Tyto ženy se špatně opalují a snadno dostanou úžeh.

Vlasy: Sytě načervenalé nebo narezlé, kaštanové či zlatavě plavé.

Rty: Sytě červené.

Oči: jsou většinou zelené, olivově zelené, bleděmodré nebo tyrkysové.

Podzimní typ a barvy:

Podle toho, zda žena podzimního typu má pleť světlou, slonovinovou nebo spíše živější broskvovou, lze z barevné škály vybírat jemné, jasné barvy. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé začínající od tónů hnědé, barvy šampaňského přes zlato-béžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny narudlé, zlaté, celkově zemité odstíny vypadají na ženě tohoto typu výborně a způsobují, že její pleť přímo zazáří. Pro podzimní typ je k dispozici řada zelených odstínů, ve kterých žena působí na okolí vysloveně atraktivně a hlavně harmonickým dojmem. Z odstínů je to např.: hráškově zelená, olivová, světlá barva khaki, petrolejová či tmavá jedlová zeleň.

Co je pro podzim tabu:

Vyvarovat by se však měly šedohnědé barvy, neboť v té vypadají unaveně a všem výrazným odstínům růžové. Kombinace černá-bílá se výslovně nedoporučuje, použít by se měla vhodnější čokoládově hnědá s lomenou bílou. Také modrozelená, která bohužel řadu žen tohoto typu přitahuje, je určena výhradně letnímu typu a nosit by ji tudíž neměly.

Ale jako jediný typ vypadají výborně v zářivě oranžové. Velmi vhodné jsou odstíny mléčného jadeitu, sytého i tmavého tyrkysu a přirozeně všechny načervenalé modré, od švestkové po modrofialovou.

Bílá barva je nejvhodnější s teplým nádechem, tedy bílá barva přírodní vlny, krémově bílá, lehce nažloutlá smetanově bílá či lomené barvy slonoviny.

Dalším vhodným odstínem je mix červené a růžové a to např. lososová a meruňková, červeň vlčího máku, rajských jablíček a mědi.

Barva hořčicová nebo barva kukuřice jsou také barvami výhradně pro ženy podzimního typu. Zatímco všechny ostatní typy by v této barvě vypadaly nemocně, podzimní typ v nich přímo rozkvétá. Nejvíce sluší podzimnímu typu rezavě hnědá, ta nejlépe harmonizuje s medově zbarvenými vlasy a hodí se výborně jak ke slonovinové, tak i k broskvové pleti.

Jak se nejlépe nalíčit

Make-up: U žen podzimního typu je nutné líčení s nádechem zlata a slunce, barev písku a pouště, tedy ve všech barvách, v nichž se odrážejí teplé tóny podzimu. Make-up s nádechem do zlatova a ve stejném odstínu zvolený pudr nechá nádherně vyniknout šarmu podzimního typu. Tvářenka se doporučuje v barvě terakoty, oranžově hnědé, lososové nebo pro efekt takzvaných opálených lícních kostí sluneční pudr.

Oči: Stíny mohou být od jantarové, zlaté, béžové, cihlové, medové, teplé hnědé, tyrkysové, petrolejové až po khaki. Nejvíce se bude hodit hnědá oční linka. Řasenka může být černá ale i hnědá. Obočí stylizujte vždy do teplých hnědých tónů.

Rtěnka: Nejvhodnější je lososově meruňková, rezavá, rezavě červená či rezavě nahnědlá. Pihy, které jemně prosvítají přes make-up, podzimním typům moc sluší.

Šperky a doplňky

Nejvhodnější jsou šperky ze dřeva, rohoviny, kůže, jantaru nebo kostěné či ozdoby z peří.
Mohou zvolit objemné a mohutné šperky, pouze v jemnějším barevném ladění, jako jsou žluté topasy, červené korály a teplé acháty, což jsou minerály ladící s barvami podzimu. Slušivé je zlato v teplých odstínech. Vyhnout by se měly stříbru, bílému zlatu a především štrasu.

Zajímavost:

Podzim musí často líčit řasy nebo obočí. Bez zvýraznění jsou většinou téměř neviditelné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Niko Niko | Web | 8. září 2009 v 21:42 | Reagovat

zacala SONB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama