Barevná typologie: Léto

1. září 2009 v 15:52 | Turmë |  Krásná každý den


Jak poznat letní typ?

Pleť: Letní typ může mít pleť světlou, která v chladu získává namodralý podtón nebo také dobře prokrvenou s jasně zřetelnými, jemnými cévami a ojediněle také tmavší pleť olivové barvy, kterou je možno lehce zaměnit s podzimním typem. Zatímco letní typ na slunci většinou zhnědne, podzimní typ často dostane úžeh.

Oči: Šedé, šedomodré, modrozelené, tmavě modré, tmavě hnědé a oříškové.

Rty: Jemně růžové až namodralé.

Vlasy: V dětství mívá "léto" vlasy v odstínu popelavé blond, později mívá nejčastěji odstín myší šeď, popelavé hnědé, modrošedé, perličkově bílé, světlehnědé až tmavohnědé.

Jaké barvy se hodí pro letní typ:
Pro letní typ se hodí především barvy jemné a něžné, můžeme si vybrat mezi decentními odstíny studenými, pudrovými a pastelovými. Letnímu typu vyhovují všechny odstíny se základem v modré, a dále tyto chladivé: starobílá, tlumená a melírovaná šedá, antracitová a modrošedá, šedá, modrozelená, zelená barva rákosí a mincově zelená, růžově béžová, malinová, pudrovaná růžová, barva šeříku, lilku a bordó, světlá modrá, denimová modř a holubí modř, kakaově hnědá, černohnědá.


Co by mělo zůstat tabu:
Černá a černobílá, zlatá, rezavá, oranžová, žlutozelená, všechny teplé, žlutavé a zářivé odstíny. Ani zlaté šperky nepůsobí dobře.

Správné líčení:

Pleť - Pro světlou pleť se hodí velmi světlý pudr či make-up, pro tmavší typy zase béžové odstíny. Tvářenkou šetřete, měla by mít narůžovělý nádech.

Oči - Růžovou můžete zkombinovat s perleťovou zelenou nebo modrou, doporučují se také stříbřité barvy a šeříkově fialová, šedé linky. Řasenka šedá či černá.

Rty - Vhodná je perleťová rtěnka, nejlépe transparentní melounová nebo fialková, ideální jsou barevné lesky.

Jaké zvolit šperky:
Stříbro, bílé zlato, zlato rosé, platina, perličky v odstínech růžové a modré, dvojbarevné šperky s dominancí stříbra. Nejlépe se zde hodí jemně členité, drobné tvary. Z kamenů rubín, granát, namodralý opál či akvamarín.

Barvy oblečení:
chladnější červená, modrá a žlutá, růžová, starorůžová, fialová, šeříková, modrošedá, šedá, vanilková nebo studená zelená.

Zajímavost:
Letní typ může mít problémy se zařazením. Jeho znaky totiž bývají dost rozporné - pleť může být velmi světlá až růžová (hůře se opaluje), a nebo může mít olivový odstín (ta nemá se sluncem promlém).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gill Gill | 14. října 2013 v 15:31 | Reagovat

asi jsem léto, ale pořád na sebe cpu černou :-D nemůžu za to!! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama