Červenec 2009

Osobnost týdne 27.7.2009 - 2.8.2009

31. července 2009 v 9:53 | Turmë |  Osobnost měsíce

Emma Watson

Emma zvítězila v pondělní ankety, a proto se stává historicky 1. Osobností týdne (v týdnu 27. 7. 09 - 2. 8. 09) na tomto blogu.Jméno: Emma Charlotte Duerre Watson

Datum narození: 15. 4. 1990

Místo narození: Francie

Zaměstnání: herečka

Životopis:

Emma se narodila v Paříži. Po rozvodu rodičů, Chrise a Jacqueline Watsonových, od pěti let žije se svou matkou a mladším bratrem Alexem v Oxfordshire v Anglii. Od útlého dětství sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie. Její první filmovou příležitostí se stala role Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců ve věku devíti let. Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý. Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.

Něco málo o Hermioně:

Hermiona Grangerová
(* 19. září 1979), celým jménem Hermiona Jean Grangerová, je jednou z hlavních postav série knih Harry Potter spisovatelky J. K. Rowlingové. Hermiona je studentkou nebelvírské koleje Školy čar a kouzel v Bradavicích, studuje ve stejném ročníku jako Harry Potter a Ron Weasley a tvoří s nimi nerozlučnou přátelskou trojici. Hermiona je mudlovského původu, oba její rodiče jsou zubaři. Je nejlepší studentkou ročníku a velmi schopnou čarodějkou.
Záliby: tancování, zpívání, umění, cestování, čtení

Sport: lyžování, tenis, pozemní hokej, basketbal

Nejoblíbenější film: Hříšný tanec, Gladiátor, Shrek, Dannyho parťáci.

Idol: Brad Pitt, Julie Roberts

Zajímavosti:

Její nejoblíbenější knížka ze série Harry Potter je Harry Potter a Vězeň z Azkabanu.

Je pojmenována po své babičce, která se po svatbě jmenovala Emma Charlotte Duerre Watsonová.


Během natáčení druhého filmu o Harrym Potterovi si zlomila zápěstí.

Měří 168cm.

Patří mezi 10 nejpopulárnějších teenage hvězd světa.

Ve škole má ráda kreslení a výtvarku, nesnáší zeměpis a matiku.


Filmografie:

2010
Harry Potter a Relikvie smrti: I. část (Hermiona Grangerová)
2009
Harry Potter a Princ dvojí krve (Hermiona Grangerová)
2008
Příběh o Zoufálkovi (princezna Pea)
2007
Harry Potter a Fénixův řád (Hermiona Grangerová)

Ballet Shoes (TV film) (Pauline Fossilová)
2005
Harry Potter a Ohnivý pohár (Hermiona Grangerová)
2004
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Hermiona Grangerová)
2002
Harry Potter a Tajemná komnata (Hermiona Grangerová)
2001
Harry Potter a Kámen mudrců (Hermiona Grangerová)

Ukázka z Emminých oficiálních stránek:

Kam si napsat o autogram?:

Emma Watson
c/o HP Production
Leavesden Studios
P.O.Box 3000
Leavesden, Herfordshire
WD2 7LT


P.S.: Pište do komentářů, kdo má být další Osobností týdne.

Zdroj: adam-potter.blog.cz, časopis Bravo Girl + moje úprava

Kdo jsem?

29. července 2009 v 14:39 | Turmë |  Ve stínu Sacré-Cœur
Tak dost. Jestli budu ještě chvíli takhle básnicky psát, tak mi z toho trvale hrábne. Tyhle ty umělecké sklony nám asi po svých rodičích. Jsou to takový hipíci, co zapomněli, že je 21. stoleté a svým životním stylem zakotvili někde v 60. letech. Oba dva byly děti z hippie rodin, a jak je známo, vrána k vráně sedá:).

Tohle je důležité! Tak to přečti!

29. července 2009 v 14:29 | Turmë |  Ve stínu Sacré-Cœur
Všechno to začalo jeden večer v jednom domě č. 16 v jedné ulici jménem Rue Cortot v jedné čtvrti jménem Montmartre v jednom městě jménem Paříž. Ten den bylo opravu hnusně, lilo jak z konve a kulové blesky se hnaly ulicemi. Zapadající slunce ještě ani nestačilo zbarvit všechny mraky tmavé oblohy, když se tímto domem rozlehl první pláč právě narozeného dítěte. První pláč Christine Annabelle Doyle, třetího a nejmladšího dítka Isabelly a Charlese Doylových (známých spíše jako Bella a Charlie). Můj první pláč.


Story

29. července 2009 v 14:18 | Turmë |  Ve stínu Sacré-Cœur
Ahojte lidičky! Aby tu nebyla nuda, připravila jsem pro vás takový příběh. Snad se vám bude líbit. Nový díl tu bude vždy ve středu (teda doufám:)).


Lekce správného žehlení vlasů č.2

28. července 2009 v 13:14 | Turmë |  Krásná každý den

Na kvalitě záleží:

Kvalitní žehličky šetří vlasy.


Nejšetrnější žehličky jsou ty keramické nebo teflonové, na ty s kovovým povrchem můžete hned zapomenout. Některé už mají i ionizační funkci, která udrží ve vlasech vlhkost, snižuje statickou elektřinu a zvyšuje i lesk vašich vlasů. Samozřejmostí by měla být volitelná teplota, která obvykle bývá okolo 100 - 200 °C. Žehlička by měla být schopná okamžitého zahřátí a z hlediska manipulace bývá lepší ta užší. S tou pak vykouzlíte i vlnky (omotáte kolem pramenu a prudce vytáhnete).


Anketa - Osobnost týdne 27.7.2009 - 2.8.2009

27. července 2009 v 10:29 | Turmë |  Osobnost měsíce
Tak a je tady anketa o 1. Osobnost týdne (27.7. - 2. 8. 2009). Ve všech nominovaných jsem musela vybrat 2 finalisty (teda spíše finalistky). Na ty osobnosti co se dnes nedostalo, mohou být samozřejmě nominováni i na příští týden. Teď už je to jen na vás. Kdo to bude?

Emma Watson nebo Kristen Stewart?


Nová rubrika - Osobnost týdne

24. července 2009 v 16:43 | Turmë |  Osobnost měsíce
V této rubrice můžete sami určit, o kom byste si chtěli na mém blogu počíst. Během každého víkendu napište do komentářů, kdo by měl být (podle vás) Osobností týdne. Vždy v pondělí se tu objeví anketa, v níž vaše hlasy rozhodnou o vítězi. V pátek bude vyhodnocení v podobě článku o vybrané(m).


Tři citrónky

24. července 2009 v 13:05 | Turmë |  Krásná každý den
1. Na zatvrdlou kůži: Máš hrubá místa na patách nebo loktech? Stačí je promasírovat citrónovou šťávou, která se ti postará o hedvábnou kůžičku.

2. Proti skvrnám od samoopalováku: Přejeď postižená místa kosmetickým tampónkem napuštěným v citrónové šťávě. A můžeš na vady zapomenout.

3. Pro blonďaté vlásky: Do heřmánkového čaje přidej pár kapek citrónové šťávy. Tímto roztokem stačí vlasy umýt a máš zaručený skvělý lesk.


Triky s aspirinem

24. července 2009 v 12:50 | Turmë |  Krásná každý den
Tenhle malý prášek máte jistě všichni ve své domácí lékárničce. Ale víte, že tahle věcička je dobrá i na něco jiného než je horečka?

Zabiják pupínků: Rozdrolenou tabletku s trochou teplé vody a každý večer nanes na postižená místa. A můžeš se (díky kyselině salicylové) rozloučit s nepříjemnými pupínky.

Lesklé "aspirinové" vlasy: Rozpusť 2 šumivé pilulky v půl litru vlažné vody. Poté touto vodou přelij čerstvě umyté vlasy a nech přirozeně uschnout. Lesk jako blesk je tady:).


Harry Potter a Princ dvojí krve

20. července 2009 v 19:58 | Turmë |  Na co zajít do kina?
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Michael Gambon, Bonnie Wright, Alan Rickman, Tom Felton

Režie: David Yates

O co go?: Již šestý Harryho školní rok v Bradavicích kazí válka mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra. Společně a profesorem Brumbálem Harry nahlédne do temné minulosti Toma Riddlea a přitom zjistí důvod Voldemortovy nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní stále víc i přes Hermionino varování. Boj mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží…

Co já na to?: Odložení premiéry (které mě fakt dost naštvalo) se ukázalo jako docela dobrý marketingový tah. A tak se tento měsíc mohla zpustit ta pravé pottermánie. Napětí v tomto díle nejvýnosnější filmové série všech dob opravdu graduje a váš adrenalin prudce stoupá do obrovských výšin. V každé minutě je znát příprava na velkolepé finále, které je rozděleno hned do dvou dílů. Dočkáme se jich v roce 2010 a 2011. Rozhodně je se na co těšit, nemyslíte:)?


Zdroj: http://www.csfd.cz/