Červen 2009

Lekce správného žehlení vlasů č. 1

17. června 2009 v 17:47 | Turmë |  Krásná každý den

Zapomeňte na každodennní žehlení:

Rovnejte vlasy maximálně 2x týdně


Žehličky na vlasy v poslední době zažívají opravdový mega boom. Není se čemu divit, hladké vlasy vypadají fakt luxusně. Málokterá však patří do té šťastné skupiny dívek s od přírody rovnými vlasy. Mnoho z nás proto sáhne po žehličce.

Ale co je pravdy na tom, že žehličky poškozují vlasy?

Nejdůležitější je požívat žehličku s mírou, maximálně dvakrát týdně, jelikož vlasům škodí jen pouhé foukání horkým vzduchem. Takže pokud je takto denně trápíte a naivně se domníváte, že s ochranným přípravkem se jim nic nestane, můžete se spálit - doslova. Nepoznáte to hned, ale po nějaké době si všimnete, že jsou přepálené, roztřepené a vysušené. To je pravda, se kterou se dříve nebo později setkají všechny každodenní uživatelky žehliček. Proto raději šetřete strukturu vašich vlasů, a jestliže se vám vlní, naopak je podpořte a nerovnejte je násilně. Až je nadobro poškodíte, už bude pozdě.

Pro krásné ručičky

4. června 2009 v 16:21 | Turmë |  Krásná každý den

Maska, která změkčí pokožku rukou:

2 lžíce pomletých ovesných vloček, lžíci odvaru z měsíčku lékařského, 1 lžičku oleje, 1 lžičku citrónové šťávy.
Potřete ruce touto směsí asi na 20 minut, pak ruce umyjte. Tento zábal používejte maximálně jednou týdně, nejlépe před spaním.

Jak na záděry?:

Kdo trpí na záděry, pomůže mu olivový olej. Ponořte do něj špičky prstů a deset minut je koupejte. Na závěr vmasírujte ještě trochu oleje do okolí nehtu každého jednotlivého prstu.